- Rozmowy były krótkie i sensowne, dlatego szybko doszliśmy do porozumienia. Trener Kafarski wie czego od niego oczekujemy i teraz możemy się skupić na przebudowie drużyny - stwierdził członek zarządu Górnika Veljko Nikitovic.

 

Zadowolenia nie krył także nowy szkoleniowiec. "Klubowi działacze przedstawili mi jasną i klarowną sytuację oraz, co istotne, dobry plan na przyszłość. Cieszę się, że mi zaufano i mogę pracować w Górniku" - powiedział związany z Wybrzeżem Kafarski, skąd pochodzi i gdzie m.in. ukończył gdańską AWFiS.

 

Prezes Górnika Artur Kapelko podkreślił, iż "trener jest ambitnym człowiekiem i wierzymy, że zespół przez niego prowadzony przyniesie nam sporo pozytywnych emocji".

 

Po spadku z ekstraklasy w kadrze Górnika nastąpiły duże zmiany. Odeszli: Bartosz Śpiączka (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Szymon Drewniak (Cracovia), Adam Dźwigała (Wisła Płock), Grzegorz Piesio (Arka Gdynia), Javier Hernandez (Qebela FK, Azerbejdżan), Gabriel Matei (Zira FK, Azerbejdżan), Piotr Grzelczak (AO Platania Chanion, Grecja), Gerson (Gangwon FC, Korea Płd.), Krzysztof Danielewicz (Chojniczanka Chojnice).

 

Jedynym jak dotąd oficjalnie pozyskanym zawodnikiem jest Arkadiusz Kasperkiewicz z Olimpii Grudziądz.

 

Pierwszy mecz w rozgrywkach nowego sezonu 1. ligi piłkarze Górnika Łęczna rozegrają 29 lub 30 lipca z Odrą w Opolu.