Lekkoatletyczne MME: Srebro polskiej sztafety 4x400 m

Polska sztafeta mężczyzn 4x400 m wynikiem 3.04,22 zdobyła w Bydgoszczy srebrny medal 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Zwyciężyli Brytyjczycy - 3.03,65, a trzecie miejsce zajęli Francuzi 3.05,24.

Biało-czerwoni biegli w składzie: Wiktor Suwara (AZS Łódź), Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz), Kajetan Duszyński (AZS Łódź) i Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa).

To dziesiąty medal polskiej ekipy w bydgoskiej imprezie. Wcześniej zwycięstwa odnieśli: Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą, Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m oraz sztafeta kobiet 4x400 m.

Wicemistrzyniami zostały: dyskobolka Daria Zabawska, kulomiotka Klaudia Kardasz (obie KS Podlasie Białystok) oraz Sofia Ennaoui (MKL Szcecin) w biegu na 1500 m, a brązowy medal na tym samym dystansie zdobyli Michał Rozmys (UKS Barnin Goleniów) oraz Martyna Galant (OŚ AZS Poznań). Krążek w tym kolorze do dorobku reprezentacji dołożyła także oszczepniczka Marcelina Witek (Polanik Piotrków Trybunalski).

Polacy zajęli w klasyfikacji medalowej drugie miejsce ex aequo z Brytyjczykami - trzy złote, cztery srebrne oraz trzy brązowe. Na pierwszym uplasowali się Niemcy - cztery złote, sześć srebrnych, osiem brązowych.