Lekkoatletyczne MŚ U-18: Dwa srebrne medale dorobkiem Polaków

Dwa srebrne medale 10. lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 18 to dorobek polskiej ekipy w pięciodniowych zawodach na stadionie w Nairobi. Trofea te zdobyli Magdalena Stefanowicz (MKS MOSM Bytom) w biegu na 100 m i Martyna Lewandowska (MLKL Płock) w skoku wzwyż.

W niedzielę, ostatnim dniu imprezy, najbliżej podium była Milena Korbut (AZS AWF Katowice), która zajęła czwarte miejsce w biegu na 800 m wynikiem 2.08,45. Najszybciej dystans pokonała Kenijka Jackline Wambui - 2.01,46.

Finałowy bieg na 200 m Stefanowicz ukończyła na szóstej pozycji czasem 24,46. Zwyciężyła Niemka Talea Prepens - 23,51. W rzucie oszczepem Maria Szramiak (AML Słupsk) sklasyfikowana została na siódmej pozycji z odległością 51,53, a konkurs wygrała Kubanka Marisleisys Duarthe - 62,92.

Polska z dwoma srebrnymi trofeami uplasowała się na 16. miejscu w tabeli medalowej. Czołówka to RPA (5-3-3), Chiny (5-2-4) i Kuba (5-2-1). Na podium stawali reprezentanci 28 państw.

W stolicy Kenii rywalizowało 427 zawodników i 374 zawodniczki ze 131 krajów. W biało-czerwonych barwach wystąpiło 21 młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2000-2001.

Dziesiąta edycja tej imprezy była ostatnią. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zdecydowało o nie kontynuowaniu rozgrywania tych zawodów. Pierwsze zorganizowano w 1999 roku w Bydgoszczy, gdzie w niedzielę zakończyły się 11. mistrzostwa Europy do lat 23.