ME rugby 7: Ostatnie miejsce Polaków w Exeter

Polscy rugbiści zajęli 12., ostatnie miejsce w turnieju mistrzostw Europy Sevens Grand Prix Series w Exeter. Impreza w Anglii była czwartą i ostatnią odsłoną tegorocznej rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej kontynentalnego czempionatu.

Biało-czerwoni przegrali w fazie grupowej wszystkie trzy spotkania: z Rosjanami 0:34, z Walijczykami 5:38 i z Gruzinami 10:35 i zajęli ostatnie miejsce w tabeli.

Drugiego dnia zmagań ulegli najpierw Francuzom 12:31, a w pojedynku o 11. miejsce Belgom 12:17.

Podopieczni trenera Blikkiesa Groenewalda w dwóch wcześniejszych imprezach Sevens Grand Prix Series - w Moskwie i Łodzi - również zajmowali ostatnią lokatę, a w Clermont-Ferrand uplasowali się o jedną pozycję wyżej.

W Exeter - oraz w całym tegorocznym cyklu - triumfowali Rosjanie, którzy w niedzielnym finale pokonali Walijczyków 17:10.

Biało-czerwoni w najwyższej klasie ME zadebiutowali rok temu. Jeszcze przez dwa lata występować będą w elicie jako gospodarz jednego z turniejów.