World Grand Prix: Koreanki przerwały zwycięską serię Polek

Polskie siatkarki przegrały z Koreą Południową 1:3 w rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkaniu II dywizji World Grand Prix. Pięć poprzednich gier podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pewnie wygrały, jednak w starciu z wymagającymi rywalkami nie zdołały podtrzymać dobrej passy.

Zwycięska passa ekipy trenera Nawrockiego została zapoczątkowana przed tygodniem w argentyńskim Neuquen. Wówczas Polki bez większych trudności ograły po 3:0 reprezentacje Chorwacji, Kanady oraz Argentyny. Na inaugurację drugiego turnieju, rozgrywanego w Ostrowcu Świętokrzyskim, polskie siatkarki pokonały Peru 3:1, w drugim meczu ponownie zmierzyły się z Argentyną, ponownie wygrywając 3:0.

Pięć spotkań, pięć zwycięstw, zaledwie jeden stracony set i miano jedynej niepokonanej drużyny w dwunastozespołowej stawce dywizji II. Szósty mecz WGP 2017 był jednak dla Polek dużo trudniejszym egzaminem od poprzednich. Rywalem była Korea Południowa – jeden z głównych kandydatów do awansu do elity. Koreanki co prawda doznały wcześniej goryczy porażki, przed tygodniem w Ruse ulegając 2:3 Bułgarii, cztery pozostałe mecze wygrały jednak pewnie, pokonując kolejno 3:1 Niemcy, 3:0 Kazachstan, 3:0 Argentynę i 3:0 Peru. W Ostrowcu Świętokrzyskim doszło więc do starcia dwóch czołowych ekip II dywizji WGP.

Polki efektownie rozpoczęły to spotkanie (4:1), ale rywalki szybko odrobiły straty i uzyskały przewagę na pierwszej przerwie (6:8). Środkowa część seta to zacięta walka obu ekip, przy minimalnej przewadze Koreanek (15:16). W końcówce Polki wyszły na prowadzenie (20:19), a partię rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, którą Joanna Wołosz zwieńczyła asem serwisowym (26:24).

Druga odsłona również rozpoczęła się od mocnego uderzenia Polek (5:1, 8:5). Dobra gra w obronie, szczelny blok i trudna zagrywka oraz skuteczne ataki Malwiny Smarzek i Bereniki Tomsi pozwalały powiększyć przewagę. Na drugą przerwę, po kolejnym asie serwisowym Wołosz, Polki schodziły przy prowadzeniu 16:9. Przy stanie 19:11 wydawało się, że ten set jest już rozstrzygnięty. Nic z tego. Koreanki zdołały odrobić straty (22:22), a ich gra nakręcała się z akcji na akcję. W końcówce Polki stanęły w miejscu, popełniały błędy, a skuteczne ataki Yeon Koung Kim przechyliły szalę zwycięstwa na stronę rywalek (23:25).

Do trzeciego seta Polki przystąpiły załamane końcówką poprzedniej partii, przez co rywalki szybko wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę (3:6, 6:8). W środkowej części podopieczne trenera Nawrockiego nie były w stanie odzyskać inicjatywy (12:16). W końcówce siatkarki z Korei z dobrze dysponowaną Yeon Koung Kim pewnie zmierzały po wygraną (19:25).

W czwartej partii, po słabym początku gospodynie musiały odrabiać straty. Rywalki miały przewagę na obu przerwach (6:8, 13:16). W końcówce gospodynie kilkakrotnie łapały kontakt z Koreankami, miały w górze piłki na wyrównanie (16:17, 18:19), których jednak nie wykorzystały. Gospodynie odrobiły straty dopiero przy stanie 24:24, ale skuteczna w decydujących momentach była Yeon Koung Kim, której ataki przesądziły o sukcesie Koreanek (24:26).

We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu tej grupy Peru pokonało Argentynę 3:1 (25:18, 18:25, 25:23, 25:19). Turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim wygrała reprezentacja Korei Południowej (9 pkt) przed Polską (6), Peru (3) i Argentyną (0). Za tydzień podopieczne trenera Nawrockiego zmierzą się w Suwon z Koreą (gospodarz turnieju), Kolumbią oraz Kazachstanem.

Polska – Korea Południowa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26)

Mecz zakończony
POLSKA
1:3
KOREA
Zapis relacji
Relacja zakończona

POLSKA – KOREA 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26) Yeon Koung Kim zakończyła to spotkanie skutecznym atakiem!

POLSKA – KOREA 1:2, 24:24 Gramy na przewagi!

POLSKA – KOREA 1:2, 23:24 Polki jeszcze walczą...

POLSKA – KOREA 1:2, 21:24 Piłka meczowa dla Koreanek!

POLSKA – KOREA 1:2, 20:23 Agnieszka Kąkolewska zaserwowała w siatkę.

POLSKA – KOREA 1:2, 20:22 Berenika Tomsia przedarła się przez blok rywalek. Trener Hong Sungjin wziął czas.

POLSKA – KOREA 1:2, 19:22 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – KOREA 1:2, 18:22 Berenika Tomsia zablokowana.

POLSKA – KOREA 1:2, 18:21 Skuteczny atak Heejin Kim. Czas dla polskiego szkoleniowca.

POLSKA – KOREA 1:2, 18:20 I znów skutecznie Yeon Koung Kim

POLSKA – KOREA 1:2, 17:19 Yeon Koung Kim skończyła kolejną ważną akcję.

POLSKA – KOREA 1:2, 16:18 Polki znów nie zdołały wykorzystać piłki na wyrównanie, a Yeon Koung Kim skończyła atak Koreanek.

POLSKA – KOREA 1:2, 15:17 Yeon Koung Kim po dłoniach blokujących Polek.

POLSKA – KOREA 1:2, 15:16 Skuteczny atak Bereniki Tomsi.

POLSKA – KOREA 1:2, 13:16 Patrycja Polak zablokowana. Trzy punkty straty Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – KOREA 1:2, 13:15 Berenika Tomsia zaserwowała w siatkę.

POLSKA – KOREA 1:2, 13:14 Minkyoung Hwang zaatakowała w aut. Czas dla trenera Koreanek.

POLSKA – KOREA 1:2, 12:14 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – KOREA 1:2, 11:13 Agnieszka Kąkolewska obiła blok rywalek.

POLSKA – KOREA 1:2, 9:11 Piłka szczęśliwie wpadłą w boisko po ataku Malwiny Smarzek.

POLSKA – KOREA 1:2, 7:10 Autowy atak Malwiny Smarzek. Przerwa na prośbę Jacka Nawrockiego.

POLSKA – KOREA 1:2, 6:8 Minkyoung Hwang - as serwisowy i dwa punkty różnicy na pierwszej przerwie.

POLSKA – KOREA 1:2, 5:6 Skuteczny atak Minkyoung Hwang.

POLSKA – KOREA 1:2, 5:3 Skuteczny atak Agnieszki Kąkolewskiej.

POLSKA – KOREA 1:2, 1:2 Rozpoczęła się czwarta partia. Czy Polki zdołają odwrócić losy seta?

POLSKA – KOREA 1:2 (26:24, 23:25, 19:25) Yeon Koung Kim zakończyła seta skutecznym atakiem.

POLSKA – KOREA 1:1, 18:24 Yeon Koung Kim dała Koreankom piłkę setową.

POLSKA – KOREA 1:1, 18:23 Zablokowana Martyna Grajber.

POLSKA – KOREA 1:1, 17:22 Berenika Tomsia zaatakowała w aut.

POLSKA – KOREA 1:1, 17:21 Zablokowany atak Heejin Kim

POLSKA – KOREA 1:1, 16:20 Zablokowany atak Minkyoung Hwang. Trener Koreanek wziął czas.

POLSKA – KOREA 1:1, 15:20 Skuteczny atak Patrycji Polak.

POLSKA – KOREA 1:1, 14:20 Yeon Koung Kim - as serwisowy. Trener Jacek Nawrocki wziął drugi czas.

POLSKA – KOREA 1:1, 14:19 Hyo Jin Yang zaatakowała w dziewiąty metr.

POLSKA – KOREA 1:1, 13:18 Yeon Koung Kim przepchnęła piłkę przez polski blok.

POLSKA – KOREA 1:1, 12:16 Hyo Jin Yang ustaliła wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – KOREA 1:1, 12:15 Po czasie długa wymiana, którą zakończył atak Bereniki Tomsi w taśmę.

POLSKA – KOREA 1:1, 12:14 Su Ji Kim zaatakowała w aut. Przerwa dla szkoleniowca Koreanek.

POLSKA – KOREA 1:1, 11:14 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – KOREA 1:1, 10:14 Zepsuta zagrywka Bereniki Tomsi.

POLSKA – KOREA 1:1, 9:13 Koreanki utrzymują dystans punktowy.

POLSKA – KOREA 1:1, 8:11 Yeon Koung Kim zaserwowała w siatkę.

POLSKA – KOREA 1:1, 7:10 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – KOREA 1:1, 6:9 Szczelny blok Koreanek.

POLSKA – KOREA 1:1, 6:8 Yeon Koung Kim skutecznym atakiem zaprosiła obie ekipy na pierwszą przerwę.

POLSKA – KOREA 1:1, 4:6 Skuteczny atak Bereniki Tomsi.

POLSKA – KOREA 1:1, 3:6 Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – KOREA 1:1, 2:4 Przewaga Koreanek na początku tego seta.

POLSKA – KOREA 1:1, 1:2 Rozpoczęła się trzecia odsłona starcia Polek z Koreankami.

POLSKA – KOREA 1:1 (26:24, 23:25) Yeon Koung Kim skutecznym atakiem zakończyła drugą partię. Koreanki wyrównały stan meczu, a Polki roztrwoniły w końcówce ogromną przewagę...

POLSKA – KOREA 1:0, 22:24 Yeon Koung Kim dała Koreankom piłkę setową.

POLSKA – KOREA 1:0, 22:23 Seria rywalek... Wygrana walka na siatce dała punkt Koreankom.

POLSKA – KOREA 1:0, 22:22 Koreanki odrobiły straty...

POLSKA – KOREA 1:0, 22:21 Skuteczny atak Yeon Koung Kim.

POLSKA – KOREA 1:0, 22:20 Zablokowana Malwina Smarzek

POLSKA – KOREA 1:0, 21:19 Pomyłka pani arbiter z Egiptu. Malwina Smarzek zaatakowała po bloku, ale punkt dla Koreanek. Czas dla Jacka Nawrockiego.

POLSKA – KOREA 1:0, 21:17 Efektowna kiwka Joanny Wołosz

POLSKA – KOREA 1:0, 20:16 Koreanki jeszcze nie rezygnują z walki w tym secie.

POLSKA – KOREA 1:0, 20:15 Berenika Tomsia przerwała serię rywalek.

POLSKA – KOREA 1:0, 19:14 Trzy akcje z rzędu wygrane przez rywalki i Jacek Nawrocki poprosił o czas.

POLSKA – KOREA 1:0, 19:13 Heejin Kim - as serwisowy.

POLSKA – KOREA 1:0, 19:11 Szczęśliwa obrona dała Polkom punkt...

POLSKA – KOREA 1:0, 18:11 Patrycja Polak popisała się skutecznym atakiem.

POLSKA – KOREA 1:0, 17:10 Skuteczny atak Bereniki Tomsi

POLSKA – KOREA 1:0, 16:9 Joanna Wołosz - as serwisowy! Wyraźna przewaga Polek na drugiej przerwie.

POLSKA – KOREA 1:0, 15:9 Czas dla trenera Koreanek.

POLSKA – KOREA 1:0, 15:9 Kapitalny blok Polek!

POLSKA – KOREA 1:0, 13:9 Berenika Tomsia oszukała koreański blok.

POLSKA – KOREA 1:0, 12:9 Skuteczny atak Malwiny Smarzek

POLSKA – KOREA 1:0, 11:8 Skuteczny blok Zuzanny Efimienko.

POLSKA – KOREA 1:0, 10:8 Malwina Smarzek zaatakowała w taśmę.

POLSKA – KOREA 1:0, 10:6 Atak Martyny Grajber po bloku rywalek.

POLSKA – KOREA 1:0, 9:5 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – KOREA 1:0, 8:5 Skuteczna zagrywka Bereniki Tomsi i trzy oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

POLSKA – KOREA 1:0, 6:5 Zablokowana Berenika Tomsia.

POLSKA – KOREA 1:0, 6:3 Kolejny w tym secie skuteczny blok Polek.

POLSKA – KOREA 1:0, 5:3 Zatrzymana blokiem Martyna Grajber.

POLSKA – KOREA 1:0, 5:1 Przestrzelony atak Koreanek. O czas poprosił trener Hong Sungjin.

POLSKA – KOREA 1:0, 2:0 Dobry początek drugiego seta w wykonaniu Polek. Dwukrotnie zablokowały ataki rywalek.

POLSKA – KOREA 1:0 (26:24) Joanna Wołosz asem serwisowym zakończyła premierową odsłonę!

POLSKA – KOREA 0:0, 25:24 Przestrzelona zagrywka Hye Seon Yeum.

POLSKA – KOREA 0:0, 24:24 Yeon Koung Kim skutecznie. Gramy na przewagi! Trener Jacek Nawrocki wziął czas.

POLSKA – KOREA 0:0, 24:22 Malwina Smarzek skutecznie i piłka setowa dla Polek.

POLSKA – KOREA 0:0, 23:21 Skuteczny atak Patrycji Polak!

POLSKA – KOREA 0:0, 22:20 Berenika Tomsia zaskoczyła rywalki zagrywką.

POLSKA – KOREA 0:0, 21:20 Skuteczny atak Patrycji Polak.

POLSKA – KOREA 0:0, 20:19 Czas dla trenera Hong Sungjina.

POLSKA – KOREA 0:0, 19:18 Polki na prowadzeniu!

POLSKA – KOREA 0:0, 18:18 Berenika Tomsia obiła blok rywalek.

POLSKA – KOREA 0:0, 16:17 Zepsuta zagrywka Zuzanny Efimienko.

POLSKA – KOREA 0:0, 16:16 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

POLSKA – KOREA 0:0, 15:16 Punkt straty Polek na drugiej przerwie technicznej.

POLSKA – KOREA 0:0, 15:15 Błąd Heejin Kim.

POLSKA – KOREA 0:0, 13:15 Dwie akcje Koreanek skończyła Heejin Kim.

POLSKA – KOREA 0:0, 13:13 Bardzo długa wymiana zakończona autowym atakiem Koreanek.

POLSKA – KOREA 0:0, 11:13 Punkt za punkt przy przewadze Koreanek w tej części seta.

POLSKA – KOREA 0:0, 11:12 Berenika Tomsia skutecznie!

POLSKA – KOREA 0:0, 10:11 Skuteczny atak Agnieszki Kąkolewskiej.

POLSKA – KOREA 0:0, 8:10 Dobry atak Malwiny Smarzek, ale po chwili Zuzanna Efimienko pomyliła się w polu zagrywki.

POLSKA – KOREA 0:0, 7:9 Yeon Koung Kim skutecznie po skosie.

POLSKA – KOREA 0:0, 6:8 Dwa oczka straty Polek na pierwszej przerwie.

POLSKA – KOREA 0:0, 6:7 Su Ji Kim obiła polski blok.

POLSKA – KOREA 0:0, 5:6 Przestrzelony serwis Agnieszki Kąkolewskiej.

POLSKA – KOREA 0:0, 4:5 Hyo Jin Yang - as serwisowy.

POLSKA – KOREA 0:0, 4:3 Zablokowana Martyna Grajber.

POLSKA – KOREA 0:0, 4:1 Skuteczny atak Bereniki Tomsi. O czas poprosił trener Koreanek.

POLSKA – KOREA 0:0, 3:1 Pogubiły się Koreanki przy rozegraniu.

POLSKA – KOREA 0:0, 2:1 Skuteczny blok Polek.

POLSKA – KOREA 0:0, 0:1 Rozpoczynamy szóste spotkanie Polek w tegorocznej edycji WGP.

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Wołosz, Efimienko, Smarzek, Grajber – Witkowska (libero).
Korea: Hyeseon Yeum, Heejin Kim, Yeon Koung Kim, Jeonagh Park, Hyojin Yang – Haeran Kim (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

W pierwszym niedzielnym meczu turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim siatkarki Peru wygrały z Argentyną 3:1 (25:18, 18:25, 25:23, 25:19).

Przypomnijmy wcześniejsze mecze Polek na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim:

World Grand Prix: Polska - Korea Południowa. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

W niedzielę nasze siatkarki rozegrają ostatni mecz podczas turnieju II Dywizji World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich rywalkami będą Koreanki. Czy Biało-Czerwone odniosą szóste zwycięstwo z rzędu? Transmisja meczu Polska - Korea Południowa w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu WGP siatkarek Polska – Korea Południowa. Początek meczu o godzinie 20.15.