Czym właściwie są The World Games?


The World Games to rozgrywane od 1981 roku Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – wielka, międzynarodowa impreza, która odbywa się raz na cztery lata - rok po letnich igrzyskach olimpijskich. W jej programie(z małymi wyjątkami) znajdują się dyscypliny, które nie występują na IO. Głównym organizatorem imprezy  jest IWGA (International World Games Association), a patronem - Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Celem The World Games, obok umożliwienia sportowcom poczucia atmosfery igrzysk, jest wypromowanie mniej znanych dyscyplin sportu, by te w przyszłości włączone zostały do programu imprezy organizowanej przez MKOl.


The World Games Wrocław 2017


Przyszłoroczna  10. edycja imprezy odbędzie się od 20 do 30 lipca we Wrocławiu. Weźmie w niej udział ok. 4000 sportowców z ponad 100 krajów świata. Rywalizacja toczyć się będzie w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu w ponad 20 różnych miejscach i obiektach.


Dyscypliny The World Games Wrocław 2017

Źródło: theworldgames2017.com

 

Sporty na zaproszenie

 

Zgodnie z zasadami IWGA miasto gospodarz może wybrać maksymalnie pięć dyscyplin, które podczas igrzysk będą miały status „sportów na zaproszenie”. Są to przeważnie dyscypliny popularne w danym regionie, które przyciągają widzów i są swego rodzaju wizytówką miasta. Wrocław zdecydował się wybrać cztery takie sporty:

 

 

 

Miejsca i obiekty The World Games Wrocław 2017:

 

 

 

Transmisje z OK! The World Games na sportowych antenach Polsatu od piątku.