Jak poinformował na swoim Facebooku Piotr ‘izak’ Skowyrski, to właśnie on został uhonorowany możliwością wniesienia na scenę najważniejszego trofeum w sezonie podczas największej imprezy, która odbyła się w Polsce. To ogromny zaszczyt dla popularnego komentatora, esportowego celebryty, a także osoby, która w znaczącym stopniu wpłynęła na rozwój elektronicznej rywalizacji w naszym kraju.

O skomentowanie decyzji organizatorów pokusił się dziennikarz, a także ekspert i komentator esportowy – Maciej ‘sawik’ Sawicki. Jak twierdzi to decyzja, która budzi spore kontrowersje, ale niekoniecznie należy się z nią spierać.

- Wiele jest komentarzy, że puchar powinien wnieść ktoś inny, bardziej zasłużony dla polskiego CS-a. Intuicyjnie myślimy o zawodnikach Virtus.pro. Ja widzę w tej roli Filipa ‘Neo’ Kubskiego. Ale pamiętajmy, że VP przyjechało tam w celu sportowym, nie reprezentacyjnym. Jak uważa sawik: - Piotr zasłużył na to wyróżnienie. Gdyby nie praca jaką wykonał, prezentując Counter-Strike’a i esport szerokiemu gronu ludzi, którzy znali wyłącznie youtube i gaming, esport w Polsce miałby znacznie mniej fanów.

Całość podsumował natomiast zdaniem, które w swej uniwersalności wychodzi daleko poza sam esportowy świat.

- To dobry moment, aby schować naszą zawiść do kieszeni i nie zazdrościć komuś sukcesu tylko powiedzieć głośne „dzięki i gratuluję”.

Sam Skowyrski odpowiada za polskie studio komentatorskie podczas Majora w Krakowie. Został także nominowany do udziału w pokazowym meczu gwiazd.