Widziałem, że wyjechałaś na wakacje i nie ma się czemu dziwić – odpoczynek był ci potrzebny. Pytanie, czy chciałaś też wypocząć psychicznie po ostatniej walce.

 

Ewa Brodnicka: Odpoczynek psychiczny również był potrzebny i to bardzo. Pierwszy tydzień po walce zostałam jeszcze w Polsce, bo zawsze okresowi tuż po pojedynku towarzyszą spore emocje. Żyłam cały czas Polsat Boxing Night, śmieję się, że jeszcze przez kilka dni byłam w nastroju do walki. Gdy jednak wyjechałam, to oderwałam się od wszystkiego, nabrałam do pewnych spraw dystansu, bardzo było mi to potrzebne.

 

Kiedyś powiedziałaś, że psychika jest twoją mocną stroną i to ona pomaga ci zwyciężać w każdym pojedynku. Powiedz, jak ona reaguje na te wszystkie zaczepki i nieprzychylne komentarze, które są kierowane pod twoim adresem tuż przed i tuż po walce?

 

Jak ktoś siedzi na kanapie i nic nie robi to nie jest narażony na żadną krytykę i nie popełnia żadnych błędów. Zdaje sobie sprawę z tego, że jestem na świeczniku życia medialnego i zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli mi przyłożyć niezależnie od tego co robię. Najlepsze jest to, że ja tych wszystkich komentarzy w internecie na swój temat w ogóle nie czytam. Nie przejmuję się nimi i gdyby nie moi rodzice, rodzina czy znajomi, którzy raz na jakiś czas mówią mi, że czytali to czy tamto, to ja nie wiedziałabym, co się dzieje. Ja już ostatnio powiedziałam do znajomych, że mam wrażenie, iż znajduje się w takiej bańce, od której wszystko się odbija. Nawet gdy idę do galerii na zakupy, to wszystko jest poza mną, żyję po swojemu.

 

Jak rodzice reagują na te komentarze w internecie pod twoim adresem?

 

Przejmują się, czytają, żyją tym. Wiele osób boi się spełniać marzenia i robić coś pożytecznego ze swoim życiem, bo nie chcą spotkać się z krytyką. Boją się oceny ze strony innych osób. Wtedy są dwa wyjścia: albo ciężką pracą mogą walczyć o swoje marzenia i uodpornić się na hejt, albo zrównać się z innymi, krytykować i próbować zrobić wszystko, aby ściągnąć drugą osobę w dół. Moi znajomi i rodzina przejmują się tym, bo doskonale mnie znają i wiedzą, jak dużo czasu i pracy wkładam w to, żeby być tu, gdzie jestem. Potem spotykają się z jakimś absurdalnym komentarzem na mój temat i widzą tą niesprawiedliwość. Ja na to nie reaguję, bo wiem co umiem, na co mnie stać i nic nie jest w stanie zakłócić mojego spokoju. W social mediach tak naprawdę pokazuję tylko fragment siebie, mały wycinek tego, jaką naprawdę jestem osobą. To nie przeszkadza jednak wielu osobom w tym, by móc mnie krytykować i obrażać.

 

Trzeba przyznać, że w ostatnich miesiącach można było zaobserwować szczyt twojej popularności.

 

Tak, ale to też nie przyszło z dnia na dzień. Może gdyby tak było, to bym się tym dziwiła, ale to przyszło stopniowo, popularność w ostatnich latach cały czas rosła. Ale fakt, w ciągu roku zainteresowanie moją osobą podskoczyło i nie potrzebna mi jest żadna kłótnia ani nawet przeciwniczka do tego, żebym pojawiała się w mediach i żeby o mnie dyskutowano.

 

Kiedyś powiedziałaś, że niedługo Kowalskiemu z lodówki wyskoczysz.

 

No właśnie nie chciałabym nigdy z niej wyskoczyć (śmiech). Kilka osób próbuje mi przypiąć taką łatkę, że jestem celebrytką i chodzę na różnego rodzaju imprezy, pokazuje się publicznie, ale to nieprawda. Wywodzę się z boksu, to dzięki niemu jestem rozpoznawalna i chciałabym być w tym momencie kojarzona z tą dziedziną życia.

 

Trudniej było ci się przygotować do pierwszego pojedynku mając z tyłu głowy, że jest w planach Polsat Boxing Night?

 

Nauczyłam się tego, że liczy się tylko tu i teraz. Kiedyś potrafiłam wybiegać myślami w przyszłość i dziś też oczywiście mam swoje plany, ale potrafię się skoncentrować tylko na tym, co obecnie jest dla mnie najważniejsze. Przez długi czas myślałam tylko o walce mistrzowskiej w Częstochowie i do tamtego dnia nie zajmowałam się niczym innym. Po Częstochowie dopiero zaczęłam swoje myśli skupiać na PBN. Tydzień odpoczęłam i wszystko było już ukierunkowane pod ten pojedynek.

 

Jak odpoczywa się po walce mając świadomość tego, że zaraz znowu trzeba wyjść do ringu? To chyba inna forma relaksu niż teraz, gdy nie masz żadnego terminu.

 

Tydzień po walce zawsze jest czas, w którym mimo wszystko wraca się do niej, trudno jest się kompletnie zresetować, odciąć, a ja mimo wszystko musiałam sobie z tym poradzić, żeby rozpoczynając przygotowania do PBN mieć czystą głowę. Tutaj nie udało się w 100% wypocząć, bo to tylko kilka dni wolnego, po których znowu trzeba było ciężko trenować. Czas na przygotowanie do walki to jakieś osiem, dziewięć tygodni. Tyle czasu przed PBN nie miałam.