Premierowy gol Lukaku dla Manchesteru United

Belgijski piłkarz Romelu Lukaku zdobył pierwszą bramkę w barwach Manchesteru United. Wpisał się na listę strzelców w 38. minucie wyjazdowego meczu sparingowego z Real Salt Lake (2:1).

Lukaku, który niedawno podpisał pięcioletni kontrakt z "Czerwonymi Diabłami" (brytyjskie media informowały, że kwota transferu wyniosła 75 mln funtów), ustalił wynik spotkania. Amerykański zespół prowadził od 23. minuty po golu Luisa Silvy, a w 29. wyrównał Ormianin Henrich Mchitarjan.

Wcześniej 24-letni Lukaku wystąpił w sparingu MU z Los Angeles Galaxy (5:2). Za każdym razem przebywał na boisku po 45 minut. W ostatnim sezonie Premier League belgijski napastnik strzelił 25 bramek, a w klasyfikacji najskuteczniejszych lepszy od niego był jedynie Harry Kane (Tottenham Hotspur) - 29.

W kolejnym meczu w USA Manchester United zmierzy się 21 lipca z lokalnym rywalem Manchesterem City.