Remis Sandecji Nowy Sącz z Arką Gdynia w... Niecieczy

Sandecja Nowy Sącz nie zdołała odnieść pierwszego, historycznego zwycięstwa w piłkarskiej ekstraklasie. W piątek bezbramkowo zremisowała z Arką Gdynia. Beniaminek był gospodarzem spotkania, ale odbyło się ono w Niecieczy. Stadion sądeczan na razie nie spełnia standardów najwyższej klasy rozgrywkowej.

W pierwszej kolejce spotkań Sandecja także 0:0 zremisowała w Poznaniu z Lechem zaś Arka pokonała na swoim obiekcie Śląsk Wrocław 2:0.

Niewiele ciekawego działo się w tym meczu, chociaż zaczęło się obiecująco. W 3. minucie Bartłomiej Dudzic ładnie uderzył piłkę głową, ale poleciała ona nad poprzeczką. Okazję do zdobycia gola miał też w 22. min Adrian Danek, ale będąc w polu karnym strzelił bardzo słabo.

Od mocnego uderzenia mógł rozpocząć drugą połowę zespół z północy Polski. Grzegorz Piesio otrzymał dobre podanie od Michała Nalepy. Jednak jego techniczny strzał obronił Michał Gliwa.

W 50. min kibice mieli okazję do oklaskiwania ładnego strzału z dystansu Tomasza Brzyskiego, ale także dobrej obrony golkipera Arki.

Dziesięć minut później za zagranie piłki ręką przez Bartłomieja Dudzica sędzia zarządził rzut wolny, metr od pola karnego Sandecji (chociaż według wielu obserwatorów spotkania piłkarz interweniował już obrębie „16”). Do piłki podszedł Nalepa, którzy uderzył ładnie, ale nad bramką.

Bliscy zdobycia gola gdynianie byli w 64. min. Jednak Patryk Kun, mając przed sobą tylko Gliwę, nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 0:0

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Lukas Kuban, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bucko, Tomasz Brzyski - Bartłomiej Dudzic (63. Bartłomiej Kasprzak), Mateusz Cetnarski, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Adrian Danek (46. Patrik Mraz) - Maciej Korzym (63. Aleksandyr Kolew)

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Tadeusz Socha - Patryk Kun (86. Filip Jazvic), Michał Nalepa (61. Yannick Kakoko), Dawid Sołdecki, Adam Marciniak, Grzegorz Piesio - Ruben Jurado (61. Rafał Siemaszko).