ATP w Bastad: Skanadaliczne zachowanie kibica podczas półfinału

Hiszpan David Ferrer pokonał swojego rodaka Fernando Verdasco 6:1, 6:7 (3-7), 6:4 w półfinale tenisowego turnieju ATP w szwedzkim Bastad (pula nagród 482 tys. euro). Mecz był na krótko przerwany z powodu wejścia na kort kibica wykrzykującego nazistowskie hasło.

Do zdarzenia doszło w trakcie drugiego seta. Jeden z widzów ubrany w czarną koszulkę wszedł na kort, po czym uniósł prawą rękę, zacisnął pięść i krzyknął "Hell Seger", co w języku szwedzkim oznacza slogan propagandowy III Rzeszy, hitlerowskie pozdrowienie "Sieg Heil".

Sędzia przerwał spotkanie, a intruz został wyprowadzony przez służby porządkowe. Po krótkiej przerwie grę wznowiono.

Ostatecznie rozstawiony z numerem ósmym Ferrer pokonał Verdasco (nr 6.) w trzech setach - 6:1, 6:7 (3-7), 6:4.

W finale turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych rywalem Ferrera będzie Aleksandr Dołgopołow. Ukrainiec wygrał w sobotę z Rosjaninem Andriejem Kuzniecowem 6:3, 6:2.

Wyniki półfinałów:

David Ferrer (Hiszpania, 8) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 6) 6:1, 6:7 (3-7), 6:4
Aleksandr Dołgopołow (Ukraina) - Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:3, 6:2