La course by le Tour de France: Wygrana van Vleuten, Niewiadoma ósma

Katarzyna Niewiadoma (WM3) zajęła ósme miejsce w wyścigu kolarskim La Course by le Tour de France. Wygrała Holenderka Annemiek van Vleuten (Orica), do której Polka straciła ponad cztery i pół minuty.

Tegoroczny Tour de France kobiet po raz pierwszy składał się z dwóch etapów. W czwartek zawodniczki wspinały się na przełęcz Izoard w Alpach, a w sobotę 20 najlepszych startowało w Marsylii w wyścigu pościgowym z zachowaniem różnic czasowych z pierwszego odcinka.

Van Vleuten, która zwyciężyła na Izoard, powiększyła jeszcze w Marsylii przewagę nad konkurentkami, wyprzedzając drugą na mecie mistrzynię świata z Richmond (2015) Brytyjkę Elizabeth Deignan (tytuł wywalczyła wówczas pod panieńskim nazwiskiem Armitstead) o 1.52 oraz Włoszkę Elisę Longo Borghini o 1.53.

Była to czwarta edycja La course by le Tour de France. Trzy poprzednie zorganizowano na Polach Elizejskich w Paryżu, kilka godzin przed zakończeniem wyścigu mężczyzn.

Zawodniczki ścigały się w Marsylii przed jazdą indywidualną na czas mężczyzn, w której zwyciężył Maciej Bodnar przed Michałem Kwiatkowskim.