UFC: Grabowski cięższy od rywala przed galą w Long Island

Sporty walki

Damian Grabowski (20-4, 6 KO, 11 SUB) wniósł na wagę ponad 261 funtów (118 kg) i okazał się cięższy od Chase'a Shermana (10-3, 10 KO), który osiągnął prawie 251 funtów (113, kg). Do ich walki dojdzie na gali UFC on FOX 25 w Long Island.

Grabowski stoczył dwie walki dla największej organizacji MMA na świecie, lecz na razie nie może mówić o szczęśliwych zakończeniach. Najpierw przegrał w nieco ponad dwie minuty z Derrickiem Lewisem, by później paść po ciosach Anthony'ego Hamiltona w 14 sekund. To być może jego ostatnia szansa, by na dłużej zadomowić się w amerykańskim gigancie.

Sherman w maju tego roku przerwał serię dwóch kolejnych porażek, pokonując po szalonej walce Rashada Coultera.

W głównej walce wieczoru były mistrz wagi średniej Chris Weidman (13-3, 6 KO, 3 SUB) spróbuje odnieść pierwsze zwycięstwo od maja 2015 roku. Jego rywalem będzie Kelvin Gastelum (13-2-1NC, 5 KO, 4 SUB).