MMŚ w wioślarstwie: Brązowy medal Węgrzyckiego-Szymczyka

Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) zdobył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw świata w wioślarstwie w rywalizacji jedynek. W bułgarskim mieście Płowdiw zwyciężył Kanadyjczyk Trevor Jones, a drugie miejsce zajął Kyle Schoonbee z RPA.

Polak na półmetku był przedostatni i miał prawie siedem sekund straty do prowadzącego przez większość dystansu Mariana-Floriana Enachego. Rumun opadł jednak z sił na ostatnich metrach i ostatecznie znalazł się poza podium. Węgrzycki-Szymczyk uzyskał 6.55,03 i wyprzedził tego rywala o 0,18 s. Jones zwyciężył czasem 6.49,35, a Schoonbee miał 6.52,09.

Polski wioślarz, były mistrz świata juniorów, na podium MMŚ stanął po raz czwarty. W dorobku ma dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Pozostałe sześć polskich osad, które startowały w Bułgarii, wrócą do kraju z pustymi rękami. W finale A, oprócz Węgrzyckiego-Szymczyka, wystąpiła tylko męska czwórka podwójna. Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak, Marcin Pawłowski (wszyscy RTW Lotto Bydgostia) oraz Mateusz Świętek (KW 04 Poznań) zajęli jednak ostatnie, szóste miejsce - 5.52,13. Zwyciężyła o ponad 10 s szybsza osada Nowej Zelandii - 5.41,85, przed Rosją - 5.42,07 i Włochami - 5.44,00.