To 86. medal polskich szermierzy w historii ich występów w tej imprezie. Na ten dorobek składa się 37 medali z turniejów indywidualnych i 49 z drużynowych.

 

Indywidualnie biało-czerwoni zdobyli osiem złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych, a zespoły wywalczyły dziewięć złotych, 16 srebrnych i 24 brązowe.

 

Medale polskich szermierzy w mistrzostwach świata:
  -
  indywidualnie (łączny dorobek: 37 medali - 8 złotych, 12 srebrnych, 17 brązowych):
  -
  ZŁOTE 
  1957 Paryż            - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1961 Turyn            - Ryszard Parulski, floret 
  1965 Paryż            - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1966 Moskwa           - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1969 Hawana           - Bogdan Andrzejewski, szpada 
  1981 Clermont Ferrand - Dariusz Wódke, szabla 
  1995 Haga             - Joanna Jakimiuk, szpada 
  2005 Lipsk            - Danuta Dmowska, szpada
  -
  SREBRNE 
  1961 Turyn            - Emil Ochyra, szabla 
  1962 Buenos Aires     - Witold Woyda, floret 
                        - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1963 Gdańsk           - Jerzy Pawłowski, szabla 
                        - Ryszard Parulski, floret 
  1967 Montreal         - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1971 Wiedeń           - Marek Dąbrowski, floret 
                        - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1975 Budapeszt        - Jacek Bierkowski, szabla 
  1989 Denver           - Jarosław Koniusz, szabla 
  2003 Hawana           - Sylwia Gruchała, floret
  2017 Lipsk            - Ewa Nelip, szpada
  -
  BRĄZOWE 
  1958 Filadelfia        - Jerzy Twardokens, szabla 
  1959 Budapeszt         - Jerzy Pawłowski, szabla 
  1961 Turyn             - Wojciech Zabłocki, szabla 
  1963 Gdańsk            - Egon Franke, floret 
  1966 Moskwa            - Bogdan Gonsior, szpada 
  1969 Hawana            - Ryszard Parulski, floret 
  1970 Ankara            - Marek Dąbrowski, floret
  1979 Melbourne         - Leszek Swornowski, szpada 
  1983 Wiedeń            - Marian Sypniewski, floret 
  1987 Lozanna           - Robert Kościelniakowski, szabla 
  1997 Kapsztad          - Rafał Sznajder, szabla
                         - Robert Andrzejuk, szpada 
  1998 La Chaux de Fonds - Piotr Kiełpikowski, floret 
  2001 Nimes             - Rafał Sznajder, szabla 
  2002 Lizbona           - Piotr Kiełpikowski, floret 
  2003 Hawana            - Aleksandra Socha, szabla 
  2007 Sankt Petersburg  - Bogna Jóźwiak, szabla
  -
  drużynowo (łączny dorobek: 49 medali - 9 złotych, 16 srebrnych, 24 brązowe):
  -
  ZŁOTE 
  1959 Budapeszt         - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens) 
  1961 Turyn             - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Emil Ochyra, Ryszard Zub, Franciszek Sobczak, Jerzy Wandzioch) 
  1962 Buenos Aires      - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski, Emil Ochyra, Egon Franke) 
  1963 Gdańsk            - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski, Emil Ochyra, Ryszard Zub) 
                         - szpada (Bogdan Gonsior, Bogdan Andrzejewski, Henryk Nielaba, Ryszard Parulski, Jerzy Strzałka) 
  1978 Hamburg           - floret (Leszek Martewicz, Bogusław Zych, Marian Sypniewski, Adam Robak, Arkadiusz Godel) 
  1998 La Chaux de Fonds - floret (Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek) 
  2003 Hawana            - floret (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak, Anna Rybicka) 
  2007 Sankt Petersburg  - floret (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało)
  -
  SREBRNE 
  1954 Luksemburg        - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski) 
  1965 Paryż             - floret (Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki, Ryszard Kunze, Adam Lisewski) 
  1969 Hawana            - floret (Witold Woyda, Ryszard Parulski, Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski) 
                         - szabla Jerzy Pawłowski, Krzysztof Grzegorek, Zygmunt Kawecki, Janusz Majewski, Józef Nowara) 
  1970 Ankara            - szpada (Bogdan Gonsior, Henryk Nielaba, Kazimierz Barburski, Michał Butkiewicz, Zbigniew Matwiejew) 
  1971 Wiedeń            - floret (Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda, Adam Lisewski) 
  1974 Grenoble          - floret (Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Ziemowit Wojciechowski, Leszek Martewicz) 
  1978 Hamburg           - floret (Małgorzata Bugajska, Delfina Skąpska, Jolanta Królikowska, Barbara Wysoczańska, Agnieszka Dubrawska) 
  1986 Sofia             - szabla (Andrzej Kostrzewa, Tadeusz Piguła, Janusz Olech, Robert Kościelniakowski, Krzysztof Koniusz) 
  1990 Lyon              - floret (Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Leszek Bandach) 
  1999 Seul              - floret (Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Barbara Wolnicka, Alicja Kryczało) 
                         - szabla (Rafał Sznajder, Norbert Jaskot, Marcin Sobala, Arkadiusz Nowinowski) 
  2001 Nimes             - floret (Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek, Tomasz Ciepły) 
  2002 Lizbona           - floret (Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Magda Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak) 
  2009 Antalya           - szpada (Danuta Dmowska-Andrzejuk, Magdalena Piekarska, Ewa Nelip, Małgorzata Bereza)
  2010 Paryż             - floret (Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało)
  -
  BRĄZOWE
  1930 Liege             - szabla (Tadeusz Friedrich, Kazimierz Laskowski, Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee, Władysław Segda, Kazimierz Sempliński)
  1934 Warszawa          - szabla (Władysław Dobrowolski, Tadeusz Friedrich, Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee, Władysław Segda, Marian Suski) 
  1953 Bruksela          - szabla (Zbigniew Czajkowski, Zygmunt Pawlas, Leszek Suski, Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki) 
  1957 Paryż             - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens) 
  1958 Filadelfia        - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens) 
  1961 Turyn             - floret (Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki, Henryk Nielaba) 
  1962 Buenos Aires      - floret (Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki) 
  1963 Gdańsk            - floret (Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki) 
  1966 Moskwa            - floret (Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Ryszard Parulski, Egon Franke, Adam Lisewski) 
  1967 Montreal          - floret (Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Ryszard Parulski, Egon Franke, Adam Lisewski) 
  1970 Ankara            - szabla (Jerzy Pawłowski, Krzysztof Grzegorek, Zygmunt Kawecki, Janusz Majewski, Józef Nowara) 
  1971 Wiedeń            - floret (Halina Balon, Elżbieta Cymerman, Joanna Rzymowska, Barbara Szeja, Krystyna Urbańska) 
  1973 Goeteborg         - floret (Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda, Leszek Martewicz) 
  1979 Melbourne         - szabla (Jacek Bierkowski, Dariusz Wódke, Tadeusz Piguła, Andrzej Kostrzewa, Janusz Kondrat) 
  1981 Clermont Ferrand  - szabla (Jacek Bierkowski, Dariusz Wódke, Tadeusz Piguła, Andrzej Kostrzewa, Leszek Jabłonowski) 
  1993 Essen             - floret (Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Leszek Bandach, Marian Sypniewski) 
  1994 Ateny             - szpada (Dominika Butkiewicz, Magdalena Jeziorowska, Joanna Jakimiuk, Dorota Słomińska) 
  1995 Haga              - floret (Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Jarosław Rodzewicz) 
  1998 La Chaux de Fonds - szabla (Rafał Sznajder, Norbert Jaskot, Marcin Sobala, Dariusz Gilman) 
                         - floret (Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Barbara Wolnicka) 
  1999 Seul              - floret (Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek, Wojciech Szuchnicki) 
  2004 Nowy Jork         - floret (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka, Małgorzata Wojtkowiak)
  2008 Pekin             - floret (Sławomir Mocek, Radosław Glonek, Marcin Zawada, Michał  Majewski)
  2009 Antalya           - szpada (Tomasz Motyka, Krzysztof Mikołajczak, Radosław Zawrotniak, Adam Wiercioch)