Profesor Furman dał Wiśle Płock zwycięstwo nad Lechem Poznań

Dominik Furman kapitalnym strzałem zza pola karnego, poprzedzonym rajdem i efektownym zwodem, dał Wiśle Płock zwycięstwo 1:0 nad Lechem Poznań.

W pierwszej połowie spotkania Wisła oddała tylko jeden celny strzał - w 15. min Arkadiusz Reca strzelił z 30 m, a Jasmin Buric wybił ją na rzut rożny. Chwilę później głową obok słupka uderzył Przemysław Szymiński.

Piłkarze Lecha ani razu nie trafili w światło bramki, grali zachowawczo i choć mieli optyczną przewagę, dłużej byli w posiadaniu piłki, to nie stworzyli sytuacji, po której mógłby paść gol.

W 21. min gospodarze stracili Piotra Wlazłę, który po faulu rywala doznała kontuzji i musiał opuścić boisko.

Po przerwie zawodnika stracił Lech, ale Abdula Aziza Tetteha nie mógł zastąpić żaden z kolegów. W 49. min po faulu na Arkadiuszu Recy piłkarz z Ghany został ukarany czerwoną kartką.

W 53. minucie kibice Wisły aż wstali z krzesełek, gdy Reca przedarł się prawą stroną, naciskany przez rywali podał do środka boiska, gdzie na piłkę czekał Kamil Biliński. Jego strzał minął jednak bramkę.

Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, gdy w 66. min Dominik Furman przejął piłkę przed połową boiska i postanowił ruszyć w kierunku bramki "Kolejorza". Po drodze minął Łukasza Trałkę i lewą nogą kopnął z około 25 m. Buric jeszcze odrobinę zmienił lot piłki, ale nie zdołał uchronić swojego zespołu od straty gola.

W 70. min goście mieli szansę na wyrównanie. Po rzucie wolnym głową piłkę do siatki chciał wepchnąć Łukasz Trałka, jednak ta wylądowała w rękach Seweryna Kiełpina.

Wisła zdobyła pierwszy komplet punktów w tym sezonie, a Lech pozostaje z jednym i bez zdobytego gola.

Wisła Płock - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: Furman 66. Sędzia: Paweł Gil (Poznań). Widzów: 6 511.

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński - Damian Rasak, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (73. Paul Parvulescu), Piotr Wlazło (25. Mikołaj Lebedyński) - Arkadiusz Reca (86. Nico Varela), Kamil Biliński.

Lech: Jasmin Buric - Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz - Mihai Radut, Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski, Mario Situm (60. Maciej Gajos) - Deniss Rakels (60. Łukasz Trałka), Nicki Bille Nielsen (60. Christian Gytkjar).

Żółte kartki: Reca, Stępiński, Lebedyński, Rasak - Janicki.
Czerwona kartka: Tetteh.