World Grand Prix: Druga porażka Polek. Koreanki znów za mocne

Drugi mecz z Koreankami w World Grand Prix, druga porażka... W Suwon, na zakończenie fazy interkontynentalnej II dywizji, gospodynie pokonały Polki 3:0. Tydzień wcześniej Biało-Czerwone także musiały przełknąć gorzką pigułkę. W Ostrowcu Świętokrzyskim przegrały 1:3.

Najbliżej zwycięstwa Polki były w pierwszej partii, w której prowadziły 12:9. Potem oddały inicjatywę, trener Nawrocki dokonywał zmian, prosił o przerwy na żądanie, gdyż gospodynie zdobywały punkt za punktem. Na drugą przerwę techniczną schodziły już z czteropunktową przewagą (16:12).

Koreankom też zdarzały się słabsze momenty i biało-czerwone w końcówce wyrównały (21:21). W decydujących momentach to Koreankom nie zadrżały ręce. Liderka Yeon Koung Kim, która wcześniej nie błyszczała, przy piłce setowej już się nie pomyliła.

W drugiej partii po niezłym początku, polskie siatkarki znów seryjnie traciły punkty. Tym razem Azjatki kilkupunktowej przewagi nie roztrwoniły.

Polki nie rezygnowały z wygrania choćby seta, ale też powielały błędy z początku meczu. Słabiej niż w poprzednich meczach spisywał się blok, tylko czterokrotnie podopiecznym Nawrockiego udało się zatrzymać ataki rywalek.

Wydawało się, że Koreanki pewnie zmierzają po kolejne zwycięstwo, ale po udanych akcjach Bereniki Tomsi i Patrycji Polak na tablicy pojawił się remis 20:20. Przy stanie 22:22 polskiej drużynie nie udało się już wyprowadzić skutecznego ataku i ostatnie trzy piłki wygrały gospodynie.

W turnieju finałowym, który w dniach 29-30 lipca odbędzie się w Ostrawie, wystąpią gospodynie Czeszki, Koreanki, Polki oraz Niemki. Tylko zwycięzca awansuje do elity. Polki po raz czwarty wystąpią w Final Four, a najbliżej awansu były rok temu. W finale przegrały z Dominikaną 2:3, choć prowadziły już 2:0.

Korea Płd. - Polska 3:0 (25:23, 25:20, 25:22)

Korea Płd.: Hye Seon Yeum, Hyo Jin Yang, Heejin Kim, Jeongah Park, Yeon Koung Kim, Su Ji Kim, Hae Ran Kim (libero) – Sooji Han, Miyoun Kim, Minkyoung Hwang, Yeongyeong Kim

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Berenika Tomsia, Agata Witkowska (libero) – Patrycja Polak, Roksana Brzóska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek