Angielski gigant chce pomocnika Legii Warszawa

Kolejny utalentowany zawodnik Legii Warszawa może trafić do wielkiego klubu Premier League. Śladami Krystiana Bielik może pójść bowiem Sebastian Szymański, któremu uważnie przygląda się Liverpool. Z utalentowanym 18-latkiem mistrzowie Polski wiążą duże nadzieje. Jednak niedługo może okazać się, że Szymański podobnie jak Bielik wyfrunie z gniazda.

O Szymańskim dużo mówiło się już w zeszłym sezonie, gdy jako 17-latek strzelił gola w Lotto Ekstraklasie. Miało to miejsce w 24. kolejce w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin. Wówczas pochodzący z Białej Podlaskiej młokos wszedł na boisko w 80. minucie, a osiem minut później ustalił wynik meczu na 3:1.

"The Sun" informuje, że niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu - Juergen Klopp jest pod wrażeniem umiejętności młodego gracza Legii. Jednak klub z Anfield nie jest jednym zainteresowanym jeśli chodzi o angielskie kluby. Szymańskiego obserwuje również Manchester City.

Szymański wiosną 2013 roku trafił na Łazienkowską 3 z TOP 54 Biała Podlaska. W maju tego roku uzyskał pełnoletność i walczy o miejsce w wyjściowej jedenastce w drużynie Jacka Magiery. Dotychczas wystąpił w 11 meczach Lotto Ekstraklasy i strzelił w nich jednego gola. Zaliczył także trafienie w spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów z IFK Mariehamn (6:0). Ponadto jest reprezentantem Polski U-19.