The World Games: Francja ze złotem w futbolu amerykańskim!

W wielkim finale turnieju futbolu amerykańskiego na The World Games 2017 we Wrocławiu zwyciężyła reprezentacja Francji. Niemcy mimo waleczności i zadziorności muszą zadowolić się srebrnymi krążkami i tytułem wicemistrzów 10. Światowych Igrzysk Sportowych.

Francuzi wygrali to spotkanie 14:6. Pierwsza kwarta była naprawdę godna finału. Początek należał do Francuzów, którzy od samego startu ruszyli pod pole punktowe Niemców. Łatwo jednak nie było, bo dobrze zorganizowana defensywa niemiecka nie pozwalała na większe szarże futbolistów Trójkolorowych. Gra była bardzo dynamiczna, akcje trwały raz po razie, a kibice mieli wielką radość z oglądania tegoż spotkania. Przy jednej z pierwszych akcji ofensywnych drużyny Niemiec bardzo efektowne podanie z okolic czterdziestego jarda dostał Kwame Ofori. Ku wielkiej wrzawie futbolista piłkę złapał i pognał po pierwsze tego wieczora przyłożenie dla swojej ekipy. Było 6:0 i z takim rezultatem zakończyła się pierwsza kwarta.

Druga odsłona pierwszej połowy zaczęła się od natarcia Francuzów. Podopiecznym trenera Patricka Esume zajęło dwie minuty by wyjść na prowadzenie w meczu 7:6. Przyłożenie mieliśmy po kolejnej efektownej akcji. Robin Sebeille zdobył dla swojej drużyny sześć punktów, a udany wykop zaliczył nie kto inny jak Alexandre Jefferson, specjalista od tego typu zagrań.

W drugiej połowie długo czekaliśmy na przyłożenie z jednej lub drugiej strony. Francuzi okazali się jednak bezlitośni dla swoich rywali i decydujące punkty zdobyli na dwie minuty przed końcem dzięki duetowi Felix-Jefferson. Wygranej nie oddali do końca i to oni zostali mistrzami The World Games 2017 w futbolu amerykańskim!

W meczu o trzecie miejsce, Polska przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 7:14.