MP w pływaniu: Złote medale dla Pielowskiego, Burskiej i Zachoszcz

Krzysztof Pielowski (Kormoran Olsztyn) zdobył na jeziorze Ukiel złoto w wyścigu na 10 km w pływackich mistrzostwach Polski na otwartym akwenie. Wśród pań pierwsze miejsce na tym dystansie zajęły ex aequo Justyna Burska i Joanna Zachoszcz (obie AZS UWM Olsztyn).

Pielowski zostawił rywali daleko w tyle już na pierwszym z ośmiu okrążeń. Dystans 10 km przepłynął praktycznie samotnie, utrzymując aż do mety ok. 100 metrów przewagi nad pozostałymi zawodnikami.

Pływak Kormorana, który ponad tydzień temu reprezentował Polskę w mistrzostwach świata na Węgrzech (na Balatonie zajął 11. miejsce na 10 km i 12. miejsce na 5 km), powiedział PAP, że wyścig w rodzinnym Olsztynie potraktował trochę jak "start kontrolny" przez sierpniową Uniwersjadą.

Złotem wśród kobiet podzieliły się inna uczestniczka niedawnych MŚ Justyna Burska (na Balatonie była 31. na 10 km) i jej klubowa koleżanka, olimpijka z Rio de Janeiro Joanna Zachoszcz.

W rozegranych w środę zawodach indywidualnych wystartowało 61 sportowców. Mistrzostwa zakończą się w czwartek wyścigami sztafet.