Piłka ręczna plażowa: Zwycięstwo Polek na inaugurację

Polki wygrały 2:0 z Tajwanem w swym pierwszym spotkaniu turnieju piłki ręcznej plażowej na The World Games 2017. W kolejnym meczu gospodynie zmierzą się z Brazylijkami.

Polki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia (4:0), a w kolejnych akcjach utrzymywały przewagę dzięki skutecznym i efektownym trafieniom Ewy Nowickiej (8:4, 15:8). W końcówce pierwszej połowy przewaga gospodyń była już tak wyraźna, że spokojnie zmierzały po zwycięstwo. Po trafieniu Lidii Zakowskiej prowadziły 26:10, a chwilę później Rou-An Tang ustaliła wynik tej partii na 26:11.

Druga połowa, choć również zwycięska, nie była w wykonaniu reprezentantek Polski tak efektowna. Początek miał wyrównany przebieg (5:5), jednak po trzech minutach Polki zaczęły wypracowywać sobie przewagę (7:5). W końcówce skutecznie prezentowała się Alicja Ślęzak, która zdobyła ostatnie punkty w tej odsłonie (15:10) i w całym meczu.

Polska – Tajwan 2:0 (26:11, 15:10)

Skrót meczu Polska - Tajwan w załączonym materiale wideo.