Inter lepszy od Bayernu w meczu towarzyskim

Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, przegrał z Interem Mediolan 0:2 w towarzyskim meczu, który odbył się w Singapurze. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski grał do 69. minuty.

Obie bramki dla Interu zdobył już w pierwszej połowie urodzony w Brazylii reprezentant Włoch Eder Martins - w 8. i 30. minucie.

- Wciąż znajdujemy się w okresie treningowym, ale to był wspaniały występ przeciwko silnej drużynie Bayernu - przyznał bohater spotkania.

W 33. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił skrzydłowy Bayernu Franck Ribery. Jak poinformował trener Bawarczyków Carlo Ancelotti, to niegroźny uraz i za dwa, trzy dni piłkarz wróci do gry.

To był czwarty, ostatni mecz towarzyski Bayernu podczas tournee w Azji. Wcześniej Bawarczycy kolejno: zremisowali w Szanghaju z Arsenalem Londyn 1:1 (przegrali serię rzutów karnych 2-3), następnie przegrali w Shenzen z Milanem 0:4 i pokonali w Singapurze Chelsea Londyn 3:2. Lewandowski zdobył jedną bramkę, na początku spotkania z Arsenalem z rzutu karnego.

Sezon niemieckiej ekstraklasy rozpocznie się 18 sierpnia. Bawarczycy na inaugurację podejmą Bayer Leverkusen.

W minionym rozgrywkach Bayern wywalczył mistrzostwo kraju po raz piąty z rzędu i 27. w historii. Lewandowski zakończył sezon Bundesligi z dorobkiem 30 goli. W klasyfikacji strzelców zajął drugie miejsce, lepszy o jedno trafienie okazał się Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund.