ME w strzelectwie: Nagay szósta w karabinie z trzech postaw

Agnieszka Nagay (Społem Łódź) zajęła szóste miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw w strzeleckich mistrzostwach Europy odbywających się w Baku. W rywalizacji drużynowej Polkom przypadła 15. lokata.

Najlepiej w konkurencji składającej się z trzech postaw; leżąc, klęcząc i stojąc radziła sobie Brytyjka Seonald McIntosh, gromadząc 458,5 pkt. Srebrny medal przypadł Austriaczce Franzisce Peer - 457,3, a brązowy Niemce Jolyn Beer - 444,5. Przed zawodniczką z Łodzi znalazły się Chorwatka Marta Zeljkovic oraz Brytyjka Jennifer McIntosh.

Mistrzyniami Europy w konkursie drużynowym zostały Brytyjki, wyprzedzając Ukrainki i Francuzki.

W rywalizacji drużynowej juniorek w tej konkurencji jej triumfatorka Ukrainka Anna Ilina wynikiem 453,8 wyrównała rekord Europy - 453,8 pkt. Polki ukończyły zawody na dalekich miejscach. Aleksandra Zaparucha (Śląsk Wrocław) była w gronie 53 zawodniczek 23., Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) 35., a Klaudia Buczek (Społem Łódź) 46.

Także dalekie lokaty przypadły biało-czerwonym w trapie seniorów, który wygrał Czech David Kostelecky, wyrównując wynikiem 44 pkt rekord Europy. Jaromir Wojtasiewicz (Grunwald Poznań) sklasyfikowany został na 25., Piotr Kowalczyk ( Diana Poznań) na 58., a Tomasz Pasierbski (Śląsk Wrocław) na 76. miejscu. Drużynowo Polacy ukończyli zawody na 16. pozycji.

W czwartek na strzelnicy w Baku padł rekord świata juniorów, a ustanowił go zwycięzca trapu juniorów w którym Polacy nie startowali, Fin Villi Kopra - 41 pkt.

Reprezentanci Polski mają w dorobku po sześciu dniach imprezy w stolicy Azerbejdżanu jeden medal. Na najniższym stopniu podium stanęli w sobotę w pistolecie na 50 m juniorów: Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz), Patryk Sakowski (Gwardia Zielona Góra) i Kacper Jurasz (Kaliber Białystok).