Zawodnik będzie w sezonie 2017/2018 reprezentował barwy zespołu Aluron Virtu Warta Zawiercie. Władze klubu podpisały kontrakt z brazylijskim przyjmującym i tym samym zakończyły kompletowanie zagranicznej części składu. Siatkarz zagra z numerem "10".

 

Hugo w ostatnich latach można było zobaczyć w zespołach z Brazylii, Indonezji, Grecji oraz Włoch. W sezonie 2014/2015 siatkarz grał w greckiej Lamii, a w kolejnym w znanym Panathinaikosie Ateny. Został wówczas najlepiej serwującym ligi.

 

W zeszłym roku zawodnik występował na parkietach włoskiej Serie A2 w zespole Kemas Lamipel Santa Croce. Tam również błyszczał w polu serwisowym i został wybrany drugim najlepiej serwującym siatkarzem ligi. Gracza oprócz bardzo mocnej zagrywki wyróżnia silny atak. W ostatnim sezonie zdobył 428 "oczek" w 27 spotkaniach, czyli średnio 16 punktów na mecz. 60 punktów zdobył bezpośrednio zagrywką.

 

Zawodnik będzie pełnił kluczową rolę w teamie z Zawiercia i na pewno wzmocni go w przyjęciu. O miejsce w wyjściowej "szóstce" zawalczy z Michałem Żukiem, Kamilem Długoszem i Matejem Patakiem.  Gracz na co dzień jest bardzo pozytywną osobą, na boisku zawsze walczy do ostatniej piłki, idealnie wkomponuje się więc do charakterystyki zespołu.