Klątwa Zagłębia! Olimpia wygrała po golu w końcówce

Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym obiekcie w 1. kolejce Nice 1 Ligi z Olimpią Grudziądz 0:1. Gola dającego trzy punkty w końcówce strzelił Marcin Woźniak. To już czwarta porażka na ostatnie pięć meczów zespołu prowadzonego przez Dariusza Banasika z tym rywalem.

Obie ekipy w poprzednim sezonie zaciekle walczyły o promocję do Lotto Ekstraklasy. W ostatecznym rozrachunku Zagłębie zajęło trzecią pozycję, a Olimpia była szósta. W tym sezonie są to jednak dwa inne zespoły, które zmieniły się przede wszystkim kadrowo. Jednym ze wzmocnień sosnowiczan został Adam Banasiak, który dla Olimpii zdobył 13 goli.

Były zawodnik biało-zielonych w pierwszej połowie był najaktywniejszym graczem gospodarzy. Szczególne zagrożenie stwarzał po strzałach spoza szesnastki. Dobrze dysponowany był jednak bramkarz Olimpii, Wojciech Małecki. Najlepszą sytuację dla gości w pierwszej połowie stworzył  Robert Janicki, ale jego strzał przeleciał obok bramki Dawida Kudły.

Po przerwie na boisku działo się zdecydowanie mniej, ale bliskie objęcia prowadzenia było Zagłębie. Gospodarze co prawda stracili pełną kontrolę nad spotkaniem, nie prowadzili gry, jak to było do tej pory. Bardzo groźne uderzenie oddał jednak Banasiak, jednak jego strzał wybronili Małecki razem z Maticiem Zitko. Końcówka w pełni należała już do drużyny gości. W 85. minucie trzy punkty Olimpii zapewnił Marcin Woźniak, który wykorzystał złe ustawienie rywali przy rzucie rożnym i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wynik mógł jeszcze w doliczonym czasie gry podwyższyć Wołodymyr Kowal, ale nie zdążył zamknąć dobrej centry Marcina Kaczmarka. Tym samym Zagłębie przegrało swój czwarty z ostatnich pięciu meczów z Olimpią.

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Woźniak 85

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Žarko Udovičić (65. Alexandre Cristóvão) - Adam Banasiak (75. Robert Sulewski), Sebastian Milewski, Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak, Tomasz Nawotka (68. Nuno Malheiro) - Szymon Lewicki

Olimpia Grudziądz: Wojciech Małecki - Michael Olczyk, Miha Goropevšek, Matic Žitko, Marcin Woźniak - Damian Michalik, Robert Janicki (78. Wołodymyr Kowal), Kamil Kurowski, Daniel Feruga (90. Tomasz Wełna), Marcin Kaczmarek - Ville Salmikivi (61. Eusébio Bancessi)

Żółte kartki: Milewski, Łuczak, Nowak - Woźniak, Kurowski