Przez ostatnie dni we Wrocławiu, a także w Jelczu-Laskowicach, Szymanowie, Świdnicy i Trzebnicy, około 3500 zawodników ze 112 krajów rywalizowało w 33 dyscyplinach. Rozdane zostały 1494 medale. Półtora tysiąca osób z 52 krajów, wybranych spośród blisko 2700 chętnych, dbało o perfekcyjną organizację igrzysk w takich obszarach, jak: przeprowadzenie zawodów, współpraca z mediami, obsługa drużyn i gości, informacja, logistyka. Najmłodszy zgłoszony miał 16 lat, a najstarszy - 72.

Widzowie przed telewizorami mieli możliwość oglądać ok. 250 godzin transmisji. Takiej liczby nie miała nigdy wcześniej żadna impreza sportowa organizowana w Polsce.

Widowisko kończące The World Games 2017 rozpoczęła uroczysta defilada uczestników igrzysk. Jednym z kolejnych elementów był występ największego big bandu Europy – międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego muzycy zaprezentowali widzom wyjątkowe audiowizualne show oparte na energetycznych rytmach, wygrywanych przez orkiestry dęte. Towarzyli im wrocławscy soliści: Ania Kłys, Natalia Lubrano, Girls on Fire, Mesajah oraz Nullo. W kulminacyjnym momencie wieczoru orkiestra odegrała wraz z tysiącami kibiców i przy użyciu sędziowskich gwizdków, wspólny utwór.

W trakcie Ceremonii Zamknięcia z kibicami pożegnali się sportowcy biorący udział w TWG2017 a przedstawiciele następnego miasta gospodarza – Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, odebrali od Wrocławia flagę Igrzysk, która towarzyszyć im będzie do roku 2021.

- Enjoy the fiesta! - wykrzyczał prezydent International World Games Association, Jose Perurena, oficjalnie zamykając The World Games.

We wszystkich dziewięciu wcześniejszych igrzyskach sportów nieolimpijskich Polska zdobyła 33 medale - 10 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych. We Wrocławiu biało-czerwoni dorzucili aż 20 (5-6-9), plasując się na 13. pozycji. Natomiast w sportach na zaproszenie, które nie są liczone do oficjalnej klasyfikacji, 10-krotnie (4-4-2) stanęli na podium w wioślarstwie halowym, kickboxingu i żużlu.

Klasyfikację medalową (bez sportów na zaproszenie) zdominowali Rosjanie. Za nimi uplasowali się kolejno Niemcy i Włosi. Ci drudzy liderują w klasyfikacji po dziesięciu edycjach igrzysk.