Juve pokonało były klub Szczęsnego. Kontuzjowany Polak poza kadrą

Juventus na zakończenie turnieju International Champions Cup mierzył się z AS Roma. W podstawowym czasie gry było 1:1, a rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne. Na boisku zabrakło polskich bramkarzy obu drużyn, Łukasza Skorupskiego i Wojciecha Szczęsnego.

Mistrzowie Włoch objęli prowadzenie w 29. minucie po bramce Mario Mandzukica. W 74. wyrównał Edin Dżeko. Do końca utrzymał się już rezultat remisowy i do rozstrzygnięcia była potrzebna seria jedenastek. Tam lepiej poradził sobie Juventus, który zwyciężył 5:4.

W składzie zespołu z Turynu zabrakło kontuzjowanego Szczęsnego; latem przeniósł się z... Romy. Polak skręcił staw skokowy. Na ławce rezerwowych rywali był z kolei Skorupski.

Cały mecz w bramce Romy rozegrał Alisson Becker, zaś w Juventusie Gianluigiego Buffona po 65 minutach zastąpił Carlo Pinsoglio.

Nowy sezon ligowy w Italii rozpocznie się 20 sierpnia. Tydzień wcześniej Juventus zagra z Lazio Rzym w meczu o Superpuchar Włoch.