El. Ligi Mistrzów: Dramaty Dynama Kijów i Łudogorca Razgrad

Poznaliśmy wyniki rywalizacji w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W dramatycznych okolicznościach piłkarze Young Boys Berno wyeliminowali Dynamo Kijów. Łudogorec Razgrad zdołał odrobić dwubramkową stratę z pierwszego meczu z Hapoelem Beer Szewa, jednak nie utrzymał korzystnego wyniku do końca.

Do rozstrzygnięcia rywalizacji APOEL Nikozja – Viitorul Konstanca potrzebna była dogrywka. Drużyna z Cypru, po trafieniu Carlao w 54. minucie odrobiła straty z pierwszego meczu, jednak o jej awansie przesądziła dopiero dogrywka. W niej APOEL szybko strzelił dwa gole (Giorgos Merkis i Igor de Camargo w 93 i 94. minucie), a rezerwowy Georgios Efrem ustalił wynik na 4:0 w ostatniej minucie pierwszej części dogrywki.

Piłkarze Young Boys Berno przegrali pierwsze starcie z Dynamo Kijów 1:3. W rewanżu zdołali odrobić straty, a wynik 2:0 dał im awans. Na pierwszego gola – trafienie Guillaume Hoarau z rzutu karnego – trzeba było czekać tylko 13 minut. Druga, rozstrzygające tę rywalizację bramka padła w dramatycznych okolicznościach. W 89. minucie, po rzucie rożnym dla gospodarzy, piłkę uderzył głową rezerwowy Jordan Lotomba, a fatalny kiks popełnił bramkarz Dynama Maksym Kowal.

Łudogorec Razgrad już przed przerwą zdołał odrobić straty z Izraela, gdzie przegrał z Hapoelem Beer Szewa 0:2. W 56. minucie trafienie Marcelinho dawało ekipie z Bułgarii awans, jednak goście zdołali odpowiedzieć bramką Mohammada Ghadira w 61. minucie, a w końcówce zmarnowali jeszcze karnego. Obie ekipy kończyły to starcie w dziesiątkę. Zacięty przebieg miała również konfrontacja Ajaksu Amsterdam z Nice. Oba mecze tych drużyn kończyły się remisami, ale wynik 2:2 w Amsterdamie dał awans ekipie z Francji.

We wtorek awans wywalczyli piłkarze Karabach Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem w składzie. Drużyna z Azerbejdżanu, po bezbramkowym remisie na wyjeździe, pokonała w w spotkaniu rewanżowym Sheriff Tiraspol 2:1.