Choć HObbit w barwach Gambit Esports występuje od października 2016 roku, do tej pory był wyłącznie wypożyczony z TENGRi. Obowiązująca umowa wiązała go więc z poprzednim zespołem, ograniczając ruchy samego zawodnika, jak i jego nowej ekipy.

 

Z trzecim Kazachem na pokładzie wyniki Gambit znacząco się poprawiły. Danylo ‘Zeus’ Teslenko i spółka triumfowali podczas DreamHack ZOWIE Open Winter 2016, DreamHack ASTRO Open Austin 2017 i - co znamienne - na krakowskim PGL Majorze. Duża w tym zasługa właśnie Khassenova, który na pierwszym z wymienionych turniejów otrzymał nawet tytuł najbardziej wartościowego strzelca rozgrywek. Nic więc dziwnego, że zarząd brytyjskiej organizacji postanowił w końcu doprowadzić transfer gracza do końca. I nie szczędził na to pieniędzy. Kwota $100,000, którą TENGRi otrzymało od Gambit, jest rekordem jeśli chodzi o zespoły z regionu Europy Wschodniej.

 

Jak poinformowali włodarze klubu, wykupienie HObbita było pewne już w czerwcu. Oznacza to, że zdobycie mistrzostwa na najważniejszym turnieju w sezonie najprawdopodobniej nie wpłynęło ostatecznie na szczegóły transakcji.