Atletico Madryt najlepsze w Monachium

Piłkarze Atletico Madryt triumfowali w dwudniowym turnieju w Monachium, pokonując w finale w serii rzutów karnych Liverpool FC 5-4. Po 90 minutach gry był remis 1:1. W meczu o trzecie miejsce miejscowy Bayern przegrał z FC Napoli 0:2.

W tym drugim spotkaniu na boisku pojawiło się dwóch Polaków - grającego od początku Piotra Zielińskiego na ostatnie 12 minut zmienił Arkadiusz Milik, który we wtorek zmarnował rzut karny w potyczce z Atletico (1:2).

W ekipie gospodarzy nie wystąpił Robert Lewandowski. Włoski trener mistrza Niemiec Carlo Ancelotti postanowił oszczędzić siły podstawowych zawodników, w tym Polaka, na sobotni pojedynek o krajowy Superpuchar z Borussią Dortmund.

Gole dla zespołu włoskiego zdobyli urodzony we Francji reprezentant Senegalu Kalidou Koulibaly (14.) i Emanuele Giaccherini (55.).

W finale pierwsi bramkę strzelili zawodnicy z Madrytu, a dokonał tego w 33. minucie głową Albańczyk Keidi Bare. W 83. minucie z rzutu karnego wyrównał Brazylijczyk Roberto Firmino.

W konkursie "jedenastek" lepsza była drużyna hiszpańska. Wszyscy piłkarze trenera Diego Simeone trafili do siatki, a spośród graczy Liverpoolu pojedynek z bramkarzem Moyą przegrał kapitan Jordan Henderson.