I Serbki i Włoszki pokonały w swoich poprzednich meczach zawodniczki z USA i bezpośrednie spotkanie decydowało tylko o tym, która z drużyn awansuje do półfinału z pierwszego miejsca w grupie K. Pierwsze dwa sety padły łatwo łupem Serbii, ale w trzeciej partii rywalki wróciły do gry doprowadzając do stanu 1:2.

Siatkarki ze słonecznej Italii były również blisko doprowadzenia do tie-breaka, bowiem w czwartej odsłonie prowadziły już 21:18. Dwudziesty pierwszy punkt zdobyły po kapitalnej akcji, w której widzieliśmy wszystko, co w siatkówce najlepsze. Minuta gry na najwyższym poziomie zakończona została skutecznym atakiem Sary Lody.

Włoszki nie utrzymały jednak trzypunktowej przewagi i w końcówce zaprzepaściły szansę na wygranie meczu. Przeciwniczki wygrały czwartego seta 27:25, cały mecz 3:1 i to one zajęły pierwsze miejsce w grupie K turnieju finałowego WGP.

Serbia - Włochy 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 27:25)