Najlepsza akcja WGP! Minuta genialnej siatkówki (WIDEO)

W meczu Serbia - Włochy nie było może wielkich emocji, bowiem obie ekipy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem były pewne awansu do półfinału World Grand Prix. Siatkarki uraczyły jednak kibiców genialną wymianą, która była miodem dla oczu...

I Serbki i Włoszki pokonały w swoich poprzednich meczach zawodniczki z USA i bezpośrednie spotkanie decydowało tylko o tym, która z drużyn awansuje do półfinału z pierwszego miejsca w grupie K. Pierwsze dwa sety padły łatwo łupem Serbii, ale w trzeciej partii rywalki wróciły do gry doprowadzając do stanu 1:2.

Siatkarki ze słonecznej Italii były również blisko doprowadzenia do tie-breaka, bowiem w czwartej odsłonie prowadziły już 21:18. Dwudziesty pierwszy punkt zdobyły po kapitalnej akcji, w której widzieliśmy wszystko, co w siatkówce najlepsze. Minuta gry na najwyższym poziomie zakończona została skutecznym atakiem Sary Lody.

Włoszki nie utrzymały jednak trzypunktowej przewagi i w końcówce zaprzepaściły szansę na wygranie meczu. Przeciwniczki wygrały czwartego seta 27:25, cały mecz 3:1 i to one zajęły pierwsze miejsce w grupie K turnieju finałowego WGP.

Serbia - Włochy 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 27:25)