Nice 1 Liga: GKS Tychy - Stal Mielec. Transmisja w Polsacie Sport

W meczu 2. kolejki Nice 1 Ligi GKS Tychy podejmie u siebie Stal Mielec. Obie drużyny sezon 2017/2018 zainaugurowały zwycięstwem, więc w sobotnim spotkaniu powalczą o jeszcze lepszy start w rozgrywkach. Transmisja meczu GKS Tychy - Stal Mielec w Polsacie Sport.

GKS w poprzednim sezonie długo walczyło utrzymanie, jednak nowe rozgrywki rozpoczął bardzo pomyślnie. W pierwszej kolejce dokonał bowiem trudnej sztuki i wygrał na trudnym terenie w Suwałkach z Wigrami 2:1. Wynik meczu już w 5. minucie otworzył pomocnik gości Dawid Błanik, 12 minut później do wyrównania doprowadził Mariusz Rybicki, a gola na wagę trzech punktów strzelił w 79. minucie Piotr Ćwielong. Ostatni z wymienionych, który w swojej karierze reprezentował barwy m.in. Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów, jest jednym z kilku wzmocnień, na jakie zdecydowali się tyszanie przed przystąpieniem do tegorocznych zmagań.

W swoim pierwszym meczu w tym sezonie Stal zmierzyła się z inną drużyną bardzo zasłużoną dla polskiej piłki - Ruchem Chorzów. Trapieni problemami finansowymi spadkowicze z Chorzowa nie mogli być uznawani przed tym spotkaniem za faworytów. Humorów z pewnością nie poprawiał im fakt, że nowy sezon rozpoczęli z karą pięciu ujemnych punktów, nałożoną na nich przez komisję ligi. Wbrew oczekiwaniom mecz był dosyć wyrównany, a o przechyleniu szali zwycięstwa na stronę mielczan zadecydował gol strzelony... osiem sekund po rozpoczęciu drugiej połowy! Gospodarze mogli dobić chorzowian, jednak nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego w 63. minucie za faul Miłosza Trojaka na Waldemarze Gancarczyku.

Transmisja meczu GKS Tychy - Stal Mielec od godziny 17.30 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan.