Barcelona z Pucharem Gampera! Chapecoense rozgromione

FC Barcelona pokonała Chapecoense 5:0 w meczu o Puchar Gampera. "Blaugrana" nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu, który w listopadzie został dotknięty jedną z największych katastrof w historii futbolu.

Pod koniec listopada 2016 roku pod Medellin w Kolumbii spadł samolot z 77 osobami na pokładzie. Wśród nich było 22 członków drużyny Chapecoense. Tylko trójka piłkarzy przeżyła katastrofę, byli to Alan Ruschel, Jackson Follmann oraz Neto. W związku z wielką tragedią jaka miała miejsce, na tegoroczne rozgrywki Pucharu Gampera, Barcelona postanowiła zaprosić brazylijski zespół, który otrzymał ogromną pomoc z całego świata.

Dla przygotowującej się do nowego sezonu Barcy był to pierwszy mecz na Camp Nou w ostatnim czasie. Z nowym trenerem, Ernesto Valverde ”Duma Katalonii” rozegrała już cztery spotkania. Wygrała trzy podczas tournée po USA z Juventusem, Manchesterem United oraz Realem Madryt.

Już bez Neymara sprzedanego do Paris Saint-Germain za rekordową kwotę 222 milionów euro przystąpiła Barcelona do tego meczu. Miejsce Brazylijczyka zajął powracający do ”Blaugrany” Gerard Deulofeu. I to właśnie Hiszpan otworzył wynik tego spotkania. Gospodarze przeważali i bez większych problemów tworzyli kolejne sytuacje. W 11. minucie na 2:0 podwyższył, pięknym strzałem w okienko Sergio Busquets. To kolejny zawodnik, który być może wkrótce opuści Barcelonę. Podobno jest bardzo bliski przejścia do Manchesteru City. Przed przerwą podwyższył jeszcze, aktywny od początku Lionel Messi.

W drugiej połowie podwyższyła dwójka Suarezów. Najpierw na listę strzelców wpisał się Luis, a następnie Denis. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał jeszcze Paco Alcacer. Barca wygrała pewnie i zdobyła Puchar Gampera.

Barcelona – Chapecoense 5:0 (3:0)

Bramki: Delofeu 6, Busquets 11, Messi 28, L. Suarez 55, D. Suarez 74

Barcelona: Ter Stegen (Cillessen 46’) – Vida (Nelson 78’), Pique (Marlon 77’), Umtiti (Mascherano 61’), Alba (Digne 77’), Rakitic (Samper 77’), Busquets (Alena 78’), Iniesta (Sergi Roberto 62’) – Messi (Munir 78’), Suarez, Deulofeu (Alcacer 78’) (D. Suarez 46’)

Chapecoense: Curzel (Moraes 76’) – Apodi (Zeballos 76’), Luiz Otavio, Ramos, Reinaldo – Moises (Antonio 66’), Alan (Guerrero 36’) – Nenem (Nadson 46’), Silvia Izidoro, Lourency (Penilla 40’)  - Paulistada (Melo 46’)