Real Madryt z Superpucharem Europy!

Real Madryt zdobył swoje pierwsze trofeum w tym sezonie! W macedońskim Skopje pokonał 2:1 Manchester United w meczu o Superpuchar Europy, którego był obrońcą. Zwycięskie gole dla triumfatora Ligi Mistrzów zdobyli Casemiro oraz Isco.

Real jako zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów był naturalnym faworytem tego spotkania. "Czerwone Diabły" walczyły o Superpuchar jako triumfatorzy Ligi Europy. Dla Hiszpanów był to trzeci w ostatnich czterech latach występ w rywalizacji o to trofeum.

W to spotkanie bardzo dobrze wszedł Real, który szybko starał się zdominować rywala. Już w 17. minucie mógł prowadzić, ale w poprzeczkę po centrze z narożnika boiska uderzył Casemiro. Już chwilę później Portugalczyk się zrehabilitował. Daniel Carvajal podał z głębi pola do Casemiro, który balansował na granicy spalonego. Ten wyprzedził rywali i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jak pokazały powtórki gol jednak nie powinien być uznany. Był spalony.

Real w pierwszej części gry był zdecydowanie lepiej ułożoną drużyną i w drugiej chciał to tylko potwierdzić. Od pierwszego gwizdka akcje sunęły jedna za drugą. Okazję do umieszczenia piłki w siatce mieli Gareth Bale, Toni Kroos i Karim Benzema. W końcu po siedmiu minutach udało się Realowi podwyższyć prowadzenie po koronkowej akcji. Wymiana piłki pomiędzy Bale'm i Isco wyprowadziła Hiszpana na sytuację oko w oko z Davidem De Geą. Piłkarz Realu z chirurgiczną piłką umieścił piłkę w siatce.

Po chwili Manchester powinien zdobyć bramkę kontaktową. Najpierw uderzał głową Pogba po centrze Herrery, ale z problemami obronił to Keylor Navas. Następnie z pięciu metrów zamiast wpakować piłkę do siatki Romelu Lukaku posłał ją kilka metrów nad bramką! Już po dziesięciu minutach Belg się zrehabilitował i dobił uderzenie z dystansu Nemanji Maticia. Real choć napierał, to mógł jeszcze dać wydrzeć sobie zwycięstwo z rąk. Manchester miał szansę na wyrównanie za sprawą Markusa Rashforda. Na posterunku był jednak Navas.

Real zdobył swój czwarty w historii Superpuchar Europy. Wcześniej udało mu się to w latach 2002, 2014 i 2016.

Real Madryt – Manchester United 2:1 (1:0)

Bramki: Casemiro (24'), Isco (52') – Romelu Lukaku (62')

Real Madryt: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Isco (74' Lucas Vazquez), Benzema (83' Cristiano Ronaldo), Bale (74' Marco Asensio).
Manchester United: De Gea – Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian – Matić, Ander Herrera (56' Fellaini), Pogba  – Mychitarian, Lukaku, Lingaard (46' Rashford).

KONIEC! Real z Superpucharem Europy!

Ronaldo uderzył z wolnego wysoko nad bramką!

Co za szansa Vasqueza, ale genialną parada popisał się De Gea!

Dośrodkowanie Valencii... Uderzył Fellainii, ale poradził sobie Navas.

Arbiter doliczył aż 7 minut!

Żółta kartka dla Carvajala.

W miejsce Benzemy pojawi się Cristiano Ronaldo!

Rożny zamiast przynieść korzyść Anglikom, to przyniósł im zagrożenie. Na szczęście dla nich Benzema nie wykorzystał kontrataku.

Szansa na wyrównanie! Navas obronił jednak strzał Rashforda. Będzie rzut rożny!

Starcie Ramosa Fellainim. W jego skutek Belg zalał się krwią, ale już jest gotowy do gry.

Podwójna zmiana w Realu. Boisko opuszcza Bale i Isco, w ich miejsce wchodzą Asensio i Vasquez.

Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów.

Dłużej przy piłce utrzymuje się Manchester, ale niewiele z tego wynika. Spokojny fragment meczu.

Matić uderzył z dystansu, ale problemy ze złapaniem piłki miał Navas! Futbolówka trafiła pod nogi Lukaku, który tym razem się nie pomylił!

GOOOOOL!!!!!! Lukaku!

BOMBA Bale'a z pola karnego i... poprzeczka! Chwilę później miał szansę Benzema, ale przewrócił się na piłce.

Boisko opuszcza Herrera, w jego miejsce wchodzi Fellaini

Fenomenalna szansa dla MU! Najpierw uderzał głową Pogba po centrze Herrery, ale z problemami obronił to Navas. Następnie z pięciu metrów zamiast wpakować piłkę do siatki Lukaku posłał ją kilka metrów nad bramką!

Kapitalna wymiana piłki pomiędzy Bale'm i Isco wyprowadziła Hiszpana na sytuację oko w oko z De Geą. Piłkarz Realu z chirurgiczną piłką umieścił piłkę w siatce.

Koronkowa akcja Realu i jest 2:0! ISCO!

Znów Real! Tym razem Marcelo w boczną siatkę. Piorunujący początek!

Bardzo dobry strzał z 25 metrów Kroosa! Z największym trudem obronił to De Gea.

Świetne podanie Modricia do Benzemy. Francuz szukał Bale'a, ale ten nie zdołał uderzyć. Blisko niego był Smalling.

WRACAMY DO GRY!

Po przerwie będziemy mieli zmianę w Manchesterze. Za Lingarda pojawi się Rashford.

Koniec pierwszej części meczu! Real prowadzi po golu ze spalonego, ale to właśnie Hiszpanie sa lepszą stroną w tej rywalizacji. Wracamy za 15 minut!

Piłkę w kierunku bramki uderzył głową po centrze z lewej strony boiska Lukaku. Na posterunku był jednak Navas.

Dobra dwójkowa akcja Modricia i Benzemy! Strzał Francuza z pola karnego wybronił jednak De Gea.

Spokojniejszy fragment spotkania, piłka znajduje się głównie w środku boiska.

Manchester przeniósł się na połowę Realu, ale nie potrafi stworzyć sobie groźnej sytuacji. Próbowali Pogba i Lukaku, ale zatrzymywali się na obrońcach.

Herrera dośrodkował z rzutu wolnego... Piłka wyleciała poza linią końcową.

Wracamy do gry.

Oba zespoły dostały minutę na uzupełnienie płynów. W Macedonii jest wyjątkowo gorąco.

Dośrodkowanie Bale'a wybił na aut Smalling, a za jego plecami już czyhali na piłkę rywale.

Manchester zepchnięty na własną połowę. Podopieczni Mourinho nie potrafią przeciwstwaić się rywalom.

Carvajal podał z głębi pola do Casemiro, który balansował na granicy spalonego. Portugalczyk wyprzedził rywali i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jak pokazały powtórki gol nie powinien być uznany. Był spalony.

GOOOOOL!!! Casemiro!

Modrić przedarł się w pole karne, próbując napędzić akcję Realu. Piłkę ma jednak w rękach De Gea.

Casemiro zebrał bezpańską piłkę na 18 metrze i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka przeleciała jednak nad bramką.

Poprzeczka! Kolejny rzut rożny dla Realu, a w narożniku kolejny raz pojawił się Kroos. Z precyzyjnej centry skorzystał Casemiro, ale trafił jedynie w poprzeczkę.

Jak na razie oglądamy spotkanie toczone w dobrym tempie. Czekamy na groźne akcje!

Wrzutka z narożnika boiska i faulowany przez Ramosa był Smalling.

W barwach Manchesteru oglądamy aż trzech debiutantów.

Mkhitaryan przewracał się tuż przed polem karnym po dynamicznej akcji, ale arbiter nie dopqatrzył się przwinienia.

Groźnie w polu karnym MU! Marcelo dośrodkował na Bale'a. Jego instynktowne uderzenie nie było jednak celne.

Długa piłka w kierunku Lukaku, ale czujny nad przedpolu był Navas.