W miejscowości Ułan Ude odbywał się turniej zapaśniczy, w którym triumfował właśnie Vlasko. Po zakończonych zawodach 20-latek udał się wraz ze znajomymi nad, oddalone około o dwie godziny drogi jezioro Bajkał. W miejscowości Gorjaczińsk grupa spotkała się z agresywną grupą mieszkańców, którzy zaatakowali zapaśników. Dużo liczniejsza społeczność wsi w bardzo brutalny sposób zaatakowała mężczyzn.

 

Rosyjskie media podały informację, jakoby Vlasko miał dostać nożem, lecz w Internecie pojawiło się nagranie rzucające nieco inne światło na całą sprawę. Widać na nim jak mieszkańcy zadają mnóstwo ciosów zarówno pięściami, nogami jak i przedmiotami, w tym też nożem. Mnóstwo uderzeń spowodowało, że zaledwie 20-letni zawodnik zmarł. Jego koledzy również byli bezlitośnie bici, ale im udało się uciec.

 

Nagranie pokazuje wielu świadków, którzy nie reagują na całą awanturę. Na ich oczach zakatowany na śmierć został jeden z lepiej zapowiadających się zapaśników w Rosji. Według doniesień rosyjskich mediów agresorzy zostali już zatrzymani. Vlasko był nadzieją naszych wschodnich sąsiadów na najbliższe lata. Liczył na występ na następnych igrzyskach.