Puchar Polski: Lechia żegna się z rozgrywkami! Męczarnie Górnika z III-ligowcem

Lechia Gdańsk sensacyjnie poległa w starciu z Drutex-Bytovią 0:1 i szybko zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski. Górnik Zabrze przez 66 minut przegrywał z III-ligowym Sokołem Ostróda, ale ostatecznie wygrał 3:1. Awans po dramatycznej końcówce zanotowała również Sandecja Nowy Sącz.

W czterech z sześciu meczów, które rozpoczęły się o godzinie 19.00 lub 19.30, do przerwy bramek nie oglądaliśmy. W tych spotkaniach mieliśmy głownie przedstawicieli Ekstraklasy oraz Nice 1 Ligi.

Wyjątkiem był grający w III lidze Sokół Ostróda i to właśnie ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego po pierwszych 45 minutach sprawiała największą sensacje wygrywając z Górnikiem Zabrze 1:0. Dopiero w 66. minucie wyrównał Rafał Wolsztyński, który zdobył również bramkę na 3:1. Gola dołożył również Damian Kądzior i zabrzanie uniknęli kompromitacji.

Trzy gole stracił GKS Bełchatów w starciu z Chojniczanką. Pierwszoligowiec pewnie awansował do 1/8 finału. Sporym zaskoczeniem była wygrana Drutex-Bytovii w meczu z Lechią Gdańsk. Odpadnięcie czwartej ekipy poprzedniego sezonu Ekstraklasy to chyba największa sensacja tego etapu rozgrywek.

Blisko sprawienia niemiłej niespodzianki była Sandecja, która przegrywała z Miedzią Legnica 0:1. Bohaterem "Biało-Czarnych" został Wojciech Trochim, który dwoma trafieniami zapewnił awans ekipie z Nowego Sącza. Co ciekawe druga bramka padła w 95. minucie.

Drugim obok meczu Pogoni Szczecin z Lechem Poznań starciem ekstraklasowych ekip, było spotkanie Zagłębia Lubin z Jagiellonią. Gole Jarosława Kubickiego i Łukasza Janoszki zapewniły ”Miedziowym” grę w kolejnej fazie. "Jaga" potrafiła odpowiedzieć tylko raz. Lider Ekstraklasy potwierdził świetną formę w ostatnich tygodniach.

Dużo problemów miała Cracovia w meczu z GKS-em Tychy. Krakowski zespół objął prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adam Deja. Rywale wyrównali i potrzebna była dogrywka. Ona jednak również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze ”Pasów”.