Come back godny obrońcy trofeum! Arka wyeliminowała Śląsk

Obrońcy tytułu nie podzielili losu m.in. Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Gdynianie pokonali u siebie Śląsk Wrocław 4:2. Bohaterem Gdynian został Rafał Siemaszko, który zdobył dwie bramki. W 1/8 finału podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które wcześniej wyeliminowało Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Do 43. minuty Arka była zdecydowanie stroną przeważającą, ale wtedy dwa poważne błędy popełnili obrońcy oraz bramkarz gdynian. Najpierw w polu karnym najlepiej odnalazł się Mariusz Pawelec, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Augusto, a następnie egzekucji na bramkarzu gospodarzy dokonał Arkadiusz Piech. Były piłkarz m.in. Appollonu Limassol i Legii Warszawa wymusił błąd na golkiperze "Żółto-Niebieskich" i z metra wpakował piłkę do siatki.

Zasmuconych kibiców Arki czekała jednak miła niespodzianka. Ich zespół zagrał na miarę obronców trofeum i tak samo szybko jak stracił dwa gole, odrobił straty. Gospodarze zdobyli 2 bramki w niecałe 3 miniuty i doprowadzili do wyrównania. Najpierw Zbozień, a następnie Siemaszko wywołali euforię na trybunach. Pomimo licznych sytuacji, żadna ze stron nie porzechyliła już szali zwycięstwa na swoją korzyść i do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka.

W tym elemencie lepsi okazali się miejscowi, którzy zdominowali wydarzenia na boisku i w dobitny sposób pokazali, że to im należy się awans do kolejnej rundy. Pięknej urody gola na 3:2 zdobył Kakoko, który zmieścił piłkę w okienku bramki Śląska. Dzieła dokończył Siemaszko i Arka przypieczętowała awans.

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 4:2 (0:2)

Bramki: Damian Zbozień 63', Rafał Siemaszko 65', Yannick Kakoko 105', Rafał Siemaszko 111' - Mariusz Pawelec 42', Arkadiusz Piech 43'

Arka: Krzysztof Pilarz - Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Frederik Helstrup, Damian Zbozień - Yannick Kakoko, Adam Marciniak (58' Szymon Nowicki), Siergiej Kriwiec, Filip Jazvić (84' Adam Danch), Mateusz Szwoch (73' Michał Nalepa) - Rafał Siemaszko

Śląsk: Jakub Słowik - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Augusto (75' Boban Jović) - Dragojlub Srnić, Adrian Łyszczarz (70' Marcin Robak), Łukasz Madej, Jakub Kosecki, Michał Mak (46' Daniel Łuczak) - Arkadiusz Piech

Żółte Kartki: Krzysztof Sobieraj, Michał Nalepa, Damian Zbozień - Arkadiusz Piech, Adrian Łyszczarz, Augusto Pereira, Jakub Kosecki, Marcin Robak, Boban Jovic, Łukasz Madej.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 6548.

Relacja zakończona

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na Polsatsport.pl. Dobranoc!

Koniec meczu! Od 0:2 do 4:2. Niedowierzanie piłkarzy Śląska i wielka radość gospodarzy. Arka walczyła do końca i za to zostali nagrodzeni.

Kibice świętuja na trybunach, a Arka nie rezygnuje i chce pogrążyc Śląsk. Po raz kolejny z dystansu próbował Kakoko.

Gol! 4:2 dla Arki. To jest już chyba po meczu. Skuteczny Siemaszko kończy akcję Nalepy szczupakiem. Niesamowity come back Arki.

Odgryza się Śląsk. Zejście do środka boiska Koseckiego i dobry strzał obok bramki.

Piłka meczowa Siemaszki obroniona przez Słowika. Doskonała interwencja na wykroku.

Trwa już druga część dogrywki. Każda upływająca sekunda jest dla Arki na wagę złota.

Koniec pierwszej części dogrywki. Przed nami ostatni emoecjonujący kwadrans tego meczu.

Idealny strzał w okienko niemieckiego piłkarza kongijskiego pochodzenia. Nie zdążył z interwencją Tarasovs.

Goool! Niesamowity strzał z 18. metrów Yannicka Sambei Kakoko.

Aktywny Kosecki wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny.

Świetna indywidualna akcja Koseckiego, który minął dwóch rywali i wbiegł w pole karne, ale doskonałym refleksem wykazał się Pilarz i udanie interweniował.

Piłkarze zmęczeni tracą koncentrację. Dużo fauli w tym fragmencie gry.

I zaczynamy dodatkowe trzydzieści minut. Od razu brzydki faul Jovicia na Nalepie. Słoweniec ukarany żółtą kartką.

Koniec drugiej części gry, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Jeżeli losy meczu nie wyjaśnią się w dogrywce, nastąpią rzuty karne.

Jović uratował swój zespół przed stratą bramki i Śląsk zaraz wyszedł z szybką akcją, ale nic z tego nie wyszło.

Mecz nieubłaganie zbliża się do końca. Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Kartka dla Marcina Robaka za faul na Michale Nelepie.

Nie ustają ataki Arki, ale wciąż brakuje wykończenia.

Dużo zamieszania robi Jazvić z którym nie mogą sobie poradzić piłkarze Śląska, tym razem jego podania nie wykorzystał Yannick Sambea.

I kolejny raz było gorąco po rzucie rożnym dla Arki, bliski szcześcia był Helstrup, ale Srnić zdołał wybić piłkę z linni bramkowej.

Świetnie wyszli z kontrą Arkowcy! Siemaszko przedarł się prawym skrzydłem i podał do Jazvicia, który trącił piłkę wślizgiem, ale nie trafił.

Nieodpowiedzialny faul Koseckiego. Arka miała rzut wolny z bliskiej odległości, ale piłka zatrzymała się na murze.

Świetny drybling Nowickiego, który zmusił Augusto do popełnienia faulu. Portugalczyk ukarany kartką

Ofensywna zmiana w Śląsku, Robak zameldował się na boisku. Zmienił Łyszczarza.

Odchodząca piłka nie znalazła adresata w polu karnym.

Kolejny rzut rożny dla Arki, wybijał Kosecki.

Gol! Remis w Gdyni! Świetny rajd Jazvicia prawą flanką, który wszedł między dwóch piłkarzy i dośrodkował piłkę do Siemaszki, a ten płaskim strzałem w bliski róg nie dał szans bramkarzowi.

Gol kontaktowy! Bramkę zdobył Zbozień, który najwyżej wyskoczył przy stałym fragmencie gry i uprzedził Słowika.

Doskonale w polu karnym gości odnalazł się Siemaszko, który oddał strzał z powietrza, tuż obok bramki.

Brutalne wejście Łyszczarza, który agresywnie zaatakował obiema nogami Sobieraja.

Zmiana w Arce. Szymon Nowicki za Adama Marciniaka.

Kibice nie ustają w dopingu, mimo niekorzystnego rezultatu.

Dobrze piłkę dorzucił Jazvić, który dostrzegł Sochę, ale ten fatalnie przestrzelił.

Kartka dla Piecha za dyskusję z sędzią.

Gospodarze przygnietli rywali. Zaskakujące uderzenie z dystansu oddał Szwoch. Złe zachowanie Słowika, który wypluł piłkę.

Świetnej okazji nie wykorzystał Sobieraj, który za daleko wypuścił sobie piłkę.

Rzut rożny dla Arki. Nie ryzykował Tarasovs.

Arka wciąż nie decyduje się na ataki większą liczbą graczy.

Wracamy do meczu. W ekipie Śląska jedna zmiana. Michała Maka zastąpił Daniel Łuczak

Wracamy do Państwa już za kwadrans.

Koniec pierwszej połowy. Arbiter zdecydował się nie przedłużać tej części gry i zaprosił piłkarzy do szatni. Bombowa końcówka Śląska, który na drugą cześć gry wyjdzie z dwubramkowym prowadzeniem.

Gol! 2:0 prowadzi Śląsk. Arka w banalny sposób traci bramkę. Fatalny błąd popełnił Pilarz, który oddał piłkę Piechowi, a ten właściwie wbiegł z nią do bramki. Prawdziwy dramat Arki.

Goool! Pawelec doskonale odnalazł się w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Arka złapała drugi oddech i przeważa w koncówce.

Rykoszet po strzale Szwocha. Arka biła rzut rożny, z którego udało się oddać strzał.

Odważna akcja Piecha, który wbiegł w piątkę rywali, ale został powstrzymany.

Dobra próba Koseckiego, piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki gospodarzy.

Tempo nieco siadło, okres spokojniejszej gry.

Żółtą kartką ukarany Krzysztof Sobieraj. Poturbowany Piech.

Rozkręca się Arka. Ataki gospodarzy są coraz groźniejsze.

Kąśliwe uderzenie Szwocha! Instynktownie obronił Słowik.

Groźnie wyglądający faul Augusto na Siemaszce. Rzut wolny dla gospodarzy z 16. metra.

Kolejny raz mylą się wrocławianie. Błąd Tarasovsa w przyjęciu piłki uratował wysoko interweniujący Słowik, który oddalił zagrożenie.

Poważny błąd Maka, który stracił piłkę na własnej połowie, co dało gospodarzom szansę na oddanie strzału.

Arka spokojnie rozgrywa piłkę, ale ma problem z przedostaniem się na połowę Śląska. Goście wyczekują ataków obrońców Pucharu Polski, licząc na kontry.

Szybka akcja Arki przyniosła korzyść w postaci rzutu rożnego.

Padł w polu karnym Szwoch, ale gwizdek arbitra milczy. Sytuacja bez komentarza, nie było faulu.

W ekipie gospodarzy dużo piłek kierowanych jest na Damiana Zbozienia, który chętnie pokazuje się na prawym skrzydle.

Piłkarze często zagrywają górne piłki, starając się jak najszybciej przedostać na połowę rywali.

Doskonała szansa gospodarzy na zdobycie gola, ale sędzia podniósł chorągiewkę sugerując, że był spalony. Rzeczywiście za linią obrońców w momencie podania było aż czterech Arkowców.

Zapowiada się otwarty mecz, piłkarze obu drużyn dążą do zdobycia gola.

Augusto wybija na aut. Arka będzie wrzucać piłkę blisko pola karnego rywali.

Dobrze z dystansu próbował Madej, ale na posterunku Pilarz.

Arka od początku przejawia dużą chęć do gry, piłkarzom udało się wymienić kilka szybkich podań w środku pola i wbiec w pole karne Śląska, ale całą akcję wyjaśnił Słowik.

Rozpoczęli! Piłka zagrana do tyłu. Rozgrywa Śląsk.

Piłkarze są już na murawie. Sędzia główny przeprowadził losowanie połów, rozpocznie drużyna Śląska.

Arbiter zaraz zaprosi piłkarzy, aby zakończyli przedmeczową rozgrzewkę i udali się do szatni.

Mecz poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka.

Gdynianie to obrońcy trofeum, które wywalczyli w maju tego roku po zwycięstwie z Lechem na Stadionie Narodowym.

Poniżej zestawienie gospodarzy:

A tak prezentuje się skład Śląska na ten mecz:

Stadion w Gdyni niedługo zapełni się kibicami. Upały odwiedziły także tą część Polski, ale pogoda jest idealna do grania w piłkę i piłkarze nie mają na co narzekać.

Witamy Państwa w relacji na żywo z meczu Arka Gdynia - Śląsk Wrocław w 1/16 Pucharu Polski.