Puchar Polski: Korona Kielce pokonała Zagłębie Sosnowiec po dogrywce

Korona Kielce zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski. Po dogrywce wygrała z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec 2:1. W 103. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu złych warunków atmosferycznych.

W trakcie pierwszej połowy dogrywki nad Stadionem Ludowym rozszalała się burza z obfitymi opadami deszczu i gradu. W efekcie sędzia przerwał mecz i w 103. minucie piłkarze zbiegli do szatni.

Po kilkuminutowej nawałnicy gra była kontynuowana, a zaraz po jej wznowieniu goście zdobyli pierwszego gola. Sosnowiczanie kończyli spotkanie w osłabieniu, bowiem na początku drugiej części dogrywki po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Arkadiusz Najemski. Losy awansu rozstrzygnął płaskim strzałem Mateusz Możdżeń, honorowego gola gospodarze zdobyli w ostatniej akcji dogrywki.