"Portowcy" w ciągu tygodnia przeszli metamorfozę. W ostatnią sobotę w Lubinie przegrali z KGHM Zagłębiem 0:3, by cztery dni później na własnym stadionie po najlepszym meczu sezonu rozbić Lecha Poznań 3:0. - Potrzebowaliśmy tego meczu z Lechem. Chciałbym, żeby taka gra była teraz naszą wizytówką – powiedział napastnik Pogoni Adam Frączczak.

 

Frączczak otrzymał w tym spotkaniu czerwoną kartkę za faul. W piątek przed południem Pogoń wysłała do PZPN odwołanie od tej kary. Już po zakończeniu tamtego pojedynku Skorża skomentował, że zdarzenie było przypadkowe, a faul jego zawodnika niezamierzony. Jeśli PZPN nie przychyli się do odwołania, Frączczak nie będzie mógł zagrać w meczu 1/8 finału PP z Drutexem Bytovią.

 

Po słabym występie w Lubinie Skorża przeprowadził - jak to określił - dwie męskie rozmowy z drużyną. Poskutkowało. - Reakcja była taka, że kto by do nas nie przyjechał: Lech, Śląsk czy inna drużyna skończyłoby się tak samo. Teraz trzeba powtórzyć ten styl. Jesteśmy głodni sukcesów i jak zaskoczymy, to jesteśmy w stanie wygrywać seriami – przekonany jest trener Pogoni.

 

W 5. kolejce ekstraklasy Pogoń zagra u siebie z Lechią Gdańsk. Oba zespoły w lidze wystartowały poniżej oczekiwań - zdołały wygrać po jednym meczu na wyjazdach i mają, odpowiednio, trzy i cztery punkty. Do tego gdańszczanie w środę w Pucharze Polski zaliczyli wpadkę w Bytowie. Przegrali 0:1, odpadli z rozgrywek, a wściekli kibice przebili opony w klubowym autokarze. - Lechia przyjeżdżając do nas może być w tym samym miejscu, w jakim my byliśmy po spotkaniu z Zagłębiem. U nas przyniosło to efekt w postaci maksymalnego zaangażowania zespołu – przestrzegł Skorża.

 

Jego zdaniem zarówno Pogoń, jaki i jej rywale, czyli Lech i Lechia na początku ligi znaleźli się w podobnych sytuacjach. - To wszystko zespoły zranione. Swoją wartość pokażą dopiero w późniejszej fazie rozgrywek – wspomniał.

 

Po pucharowym meczu z Lechem z drużyną szczecińską nie trenowało aż czterech zawodników z podstawowej jedenastki, która pokonała "Kolejorza". Skorża nie chciał zdradzić ich nazwisk. Przyznał tylko, że do pełnej sprawności wraca Łukasz Zwoliński i być może w poniedziałek wyjdzie na boisko. - Lechia jest zespołem mającym w składzie kilka indywidualności. Zawodników, którzy – nawet gdy nie idzie pozostałym – mogą zrobić coś, co odmieni losy spotkania. Na to będę uczulał swoich graczy, by nie byli zbyt spokojni, nawet jeśli będziemy mieć mecz pod kontrolą – dodał Skorża na przedmeczowym spotkaniu z dziennikarzami.

 

Mecz Pogoń – Lechia odbędzie się w poniedziałek o godz. 18 na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie.