Lekkoatletyczne MŚ: Wielki triumf Pearson w biegu na 100 m ppł

Złota medalistka igrzysk w 2012 roku Australijka Sally Pearson czasem 12,59 została w Londynie mistrzynią świata w biegu na 100 m ppł. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Dawn Harper Nelson (USA), a brąz wywalczyła Niemka polskiego pochodzenia Pamela Dutkiewicz.

W ostatnich latach Pearson często miała kłopoty zdrowotne. Z tego powodu opuściła m.in. igrzyska w Rio de Janeiro. Prawie 31-letnia zawodniczka w sobotę wywalczyła drugi w karierze tytuł mistrzyni świata. Pierwszy taki sukces zanotowała sześć lat temu, a w 2013 roku stanęła na drugim stopniu podium.

Australijka wyprzedziła o 0,04 s mistrzynię olimpijską z Pekinu i srebrną medalistkę igrzysk w Londynie Harper Nelson. Dutkiewicz pokonała dystans w 12,72. Prawie 26-letnia Niemka w imprezach rangi mistrzowskiej mogła dotychczas pochwalić się tylko brązem tegorocznego czempionatu Europy w biegu na 60 m ppł.

Niespodzianką jest brak na podium Kendra Harrison, która wygrała lipcowy mityng Diamentowej Ligi w Londynie, wyprzedzając Pearson, a w tych MŚ miała najlepszy wynik eliminacji.