Pierwszy gol Grosickiego dla Hull City!

Kamil Grosicki po raz kolejny był ważną postacią Hull City w meczu ligowym. Polak strzelił swojego pierwszego gola dla "Tygrysów", a jego ekipa rozbiła Burton 4:1.

Dużo mówiło się o tym, że Kamil Grosicki może opuścić szeregi Hull City, lecz jak na razie pozostał w klubie i jest w nim ważną postacią. W pierwszym meczu sezonu przeciwko Aston Villi zaliczył asystę, więc i spotkanie z Burton rozpoczął od pierwszej minuty. Po raz kolejny był też wyróżniającą się postacią, choć show skradł tego dnia inny piłkarz.

Hat-tricka skompletował bowiem Abel Hernandez. Dla polskich fanów najważniejsze wydarzyło się jednak w 51. minucie. Wtedy właśnie Grosicki wykorzystał ładne dośrodkowanie Oli Ainy i głową pokonał Stephena Bywatera. To pierwsze trafienie "Grosika" w barwach Hull City.

Ekipa Polaka pewnie wygrała 4:1, a zwycięstwo zawdzięcza również strzelcowi gola... dla gości. Jackson Irvine chwilę po wpisaniu się na listę strzelców otrzymał czerwoną kartkę.

W doliczonym czasie gry boisko opuścił Paweł Wszołek, a jego Queens Park Rangers zremisowało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 1:1 (na ławce cały mecz spędził Ariel Borysiuk). Z kolei Bartosz Białkowski i jego Ipswich Town wygrali z Barnsley 2:1, Tomasz Kuszczak z ławki rezerwowych obejrzał wygraną Birmingham City z Bristol City.

Wyniki sobotnich meczów:

Barnsley - Ipswich 1:2 (Bradshaw 15 - McGoldrick 53, Wghorn 70)
Birmingham - Bristol City 2:1 (Gardner 30, Maghoma 74 - Reid 1)
Brentford - Nottingham 3:4 (Egan 38, Bjelland 79, Maupay 90+2 - Bouchalakis 41, 47, Murphy 43, Dowell 83)
Cardiff - Aston Villa 3:0 (Mendez-Laing 21, 71, Hoilett 60)
Derby - Wolves 0:2 (Douglas 32, Cavaleiro 76)
Hull - Burton 4:1 (Hernandez 7, 55, 68, Grosicki 51 - Irvine 33)
Leeds - Preston 0:0
Millwall - Bolton 1:1 (Saville 49 - Morais 62)
Reading - Fulham 1:1 (Kelly 61 - Piazon 83)
Sheffield Wednesday - QPR 1:1 (Winnall 48 - Mackie 23)