Puchar Niemiec: Gole Lewandowskiego i Sobiecha, debiut Kapustki

Robert Lewandowski jest w formie! Snajper Bayernu Monachium błysnął w meczu z trzecioligowym Chemnitzer FC w 1. rundzie Pucharu Niemiec, strzelając dwa gole. Bramkę zdobył także napastnik SV Darmstadt Artur Sobiech.

Dwa mecze, trzy gole - tak na ten moment wygląda bilans Lewandowskiego. Tydzień temu potrzebował zaledwie osiemnastu minut, by zdobyć swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Miało to miejsce w meczu z Borussią Dortmund, którego stawką był Superpuchar Niemiec. Teraz dołożył kolejne dwa trafienia.

W meczu z Chemnitzer FC Lewandowski otworzył wynik po strzale z rzutu wolnego. Piłka obiła się jeszcze od jednego z rywali, co zmyliło bramkarza. Już w drugiej połowie dołożył kolejne trafienie. Corentin Tolisso zagrał spod linii końcowej przed bramkę, gdzie był Polak, któremu nie pozostało nic innego, jak dostawić nogę... Sto osiemdziesiąt sekund później Lewy opuścił boisko.

Spotkanie sędziowała Bibiana Steinhaus - pierwsza kobieta, która poprowadzi mecze Bundesligi. 38-letnia mieszkanka Hanoweru znalazła się na liście 24 arbitrów głównych, którzy będą pracować w niemieckiej ekstraklasie w sezonie 2017/2018. Rozgrywki rozpoczną się 18 sierpnia, kiedy Bayern Monachium zmierzy się przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen.

Na listę strzelców, oprócz Lewandowskiego, wpisał się także Sobiech. W meczu dwóch drugoligowców 27-latek, który latem przeniósł się z Hannover 96 do SV Darmstadt, pokonał bramkarza SSV Jahn Regensburg. To jego pierwsze trafienie w barwach nowego klubu. W 68. minucie trener zdjął Polaka z boiska. Niestety dla Sobiecha, rywale wygrali 3:1, przesądzając kwestię awansu w samej końcówce.

Pewny awans do kolejnej rundy wywalczyły między innymi 1.FC Koeln, Borussia Dortmund czy SC Freiburg. Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) i Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) rozegrali po 90 minut. Bartosz Kapustka (SC Freiburg) pojawił się na boisku w 82. minucie w meczu z czwartoligową Germanią Halberstadt. Dla reprezentanta Polski, który jest wypożyczony z Leicester City, był to oficjalny debiut na niemieckich boiskach. Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast Paweł Olkowski (1.FC Koeln) nie znalazł się w kadrze meczowej.

Wyniki sobotnich meczów 1. rundy Pucharu Niemiec:

Germania Halberstadt - SC Freiburg 1:2 (0:2)

Bramki: Nico Hubner 87 - Nils Petersen 34, Nicolas Hofler 42

Chemnitzer FC - Bayern Monachium 0:5 (0:1)

Bramki: Robert Lewandowski 20, 60, Kingsley Coman 51, Franck Ribery 79, Mats Hummels 89

Lueneburger SK Hansa - 1.FSV Mainz 1:3 (1:2)

Bramki: Felix Vobejda 31 - Yoshinori Muto 13, 60, Daniel Brosinski 45 (k)

Leher Turnerschaft - 1.FC Koeln 0:5 (0:2)

Bramki: Leonardo Bittencourt 28, Frederik Sorensen 34, Jhon Cordoba 50 (k), Simon Zoller 69, Sehrou Guirassy 75

SpVgg Unterhaching - 1.FC Heidenheim 0:4 (0:1)

Bramka: Timo Beermann 44, 74, Robert-Nesta Glatzel 80, Kolja Pusch 86

TuS Erndtebrueck – Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)

Bramki: Timothy Chandler 35, Mijat Gacinović 72, Sebastien Haller 76

1.FC Rielasingen-Arien – Borussia Dortmund 0:4 (0:2)

Bramki: Marc Bartra 12, Pierre-Emerick Aubameyang 41 (k), 56, 80

SV Eichede - 1.FC Kaiserslautern 0:4 (0:2)

Bramki: Osayamen Osawe 17, 69, Baris Atik 40, Christoph Moritz 85

Arminia Bielefeld – Fortuna Duesseldorf 1:3 po dogr. (0:0, 1:1)