MP w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak zwyciężyli

Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) zdobyli w niedzielę tytuł mistrzów Polski w siatkówce plażowej. W finale pokonali w Mysłowicach parę Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom), Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) 2:0 (21:19, 21:19).

Rok wcześniej Prudel w duecie z Grzegorzem Fijałkiem zdobył złoty medal MP we Wrześni. W finale grał wtedy przeciwko parze Kujawiak, Michał Bryl.

Brązowy medal wywalczyła para Michał Bryl (RCS Czarni Radom), Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź).

W zakończonych w niedzielę trzydniowych zawodach zorganizowanych na kąpielisku "Słupna" wystartowały 24 pary męskie i 16 kobiecych. Tytuł wśród pań zdobyły Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).

Wyniki:

półfinały
Kujawiak (RCS Czarni Radom), Prudel (TS Volley Rybnik) – Rudol (MKS Zryw-Volley Iława), Szałankiewicz (Stakolo Staszów) 2:1 (15:21, 21:17, 29:27) Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza), Łosiak (Jastrzębie Borynia) – Bryl (RCS Czarni Radom) , Fijałek (UKS SMS Łódź) 2:0 (21:19, 21:19) o trzecie miejsce
Bryl (RCS Czarni Radom , Fijałek (UKS SMS Łódź) - Rudol (MKS Zryw-Volley Iława), Szałankiewicz (Stakolo Staszów) 2:1 (19:21, 21:14, 15:6) finał
Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza), Łosiak (Jastrzębie Borynia) - Kujawiak (RCS Czarni Radom), Prudel (TS Volley Rybnik) 2:0 (21:19, 21:19)