Niesamowite zwroty w meczu o Superpuchar Włoch! Lazio lepsze od Juventusu

W 85. minucie Lazio prowadziło z Juventusem 2:0 i nic nie zwiastowało tak emocjonującej końcówki. Wtedy jednak dwa gole strzelił Paulo Dybala, a dogrywka wydawała się nieunikniona. W doliczonym czasie gry o zwycięstwie rzymian przesądził jednak Alessandro Murgia. Po pięciu latach ktoś inny niż "Stara Dama" sięgnął po Superpuchar Włoch!

Spotkanie o Superpuchar Włoch zainaugurowało wielką piłkę nożną w Italii. O to trofeum powalczyły ekipy Juventusu oraz Lazio. Co ciekawe, obie drużyny zagrały ze sobą w finale minionej edycji Pucharu Włoch - "Stara Dama" wygrała 2:0 po golach Daniego Alvesa i Leonardo Bonucciego. Żadnego z nich nie ma już w Turynie.

Początek starcia nie zwiastował żadnego trzęsienia ziemi, jeśli chodzi o wynik końcowy. Juventus dominował, a Lazio miało furę szczęścia, że po kilku minutach nie przegrywało. Thomas Strakosha miał mnóstwo pracy, ale ostatecznie udało mu się przetrwać najgorsze. Z czasem to właśnie rzymianie dochodzili do głosu i w 31. minucie wyszli na prowadzenie. Gianluigi Buffon sfaulował w polu karnym Ciro Immobile, a po chwili sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę.

Na początku drugiej połowy Immobile po raz kolejny przechytrzył obronę Juventusu i skutecznym strzałem głową wyprowadził Lazio na dwubramkowe prowadzenie. I kiedy wydawało się, że ataki mistrzów Włoch nie dadzą żadnych efektów, to sprawy w swoje ręce wziął Paulo Dybala. Najpierw kapitalnie uderzył z rzutu wolnego (85. minuta), a następnie pewnie wykorzystał rzut karny (91. minuta).

Zanosiło się więc na dogrywkę, lecz wtedy świetną akcję przeprowadził Jordan Lukaku. Belg idealnie wyłożył piłkę Alessandro Murgii, a ten zapewnił Lazio Superpuchar Włoch! Wywalczony w takich okolicznościach zapewne smakuje jeszcze lepiej.

"Stara Dama" wygrywała Superpuchar Włoch pięć razy z rzędu, lecz tym razem lepsza była ekipa z Rzymu.

Cały mecz na ławce Juventusu spędził Wojciech Szczęsny.

Juventus - Lazio 2:3 (0:1)

Bramki: Dybala 85, 90+1 (rz.k.) - Immobile 32 (rz.k.), 54, Murgia 90+2.

Juventus: Buffon - Barzagli, Benatia (56 De Sciglio), Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanic - Cuadrado (67 Costa), Dybala, Mandzukic (72 Bernardeschi) - Higuain.

Lazio: Strakosha - Wallace, de Vrij, Radu - Basta (75 Marusic), Parolo, Lucas (80 Murgia), Alberto, Lulic (75 Lukaku) - Immobile, Milinkovic-Savic.

Żółte kartki: Buffon, Mandzukic, Pjanic - Lucas, Lulic, Parolo, Immobile.