Przygodę z piłką rozpoczynał w Dukli Bańska Bystrzyca. Swoje bogate doświadczenie zdobywał w takich klubach jak MSK Zilina, Spartak Myjava i FC Vysocina. W 2010 roku odnotował debiut w młodzieżowej reprezentacji Słowacji podczas meczu z Chorwacją (1:1). Ostatnio reprezentował barwy klubu z węgierskiej ekstraklasy – Mezokovesd Zsory FC, z którego został wypożyczony do GieKSy do końca sezonu.

 

– Cieszę się, że mogę dołączyć do GKS. Klub z Katowic przedstawił bardzo konkretną propozycję i dlatego zdecydowałem się na transfer. Liczę, że wkrótce będę mógł zadebiutować, bo chcę jak najszybciej pomóc drużynie – powiedział Sulek.

 

Szkoleniowiec GKS Katowice Piotr Mandrysz liczy, że nowy zawodnik wniesie doświadczenie do trójkolorowej ekipy.

 

– Po analizie charakterystyki gry Petera uznaliśmy, że nam się przyda. To lewonożny gracz środka pola, posiadający dobrą technikę użytkową, typowy zawodnik na pozycje "sześć" lub "osiem". To piłkarz "klejący" grę od tyłu, ma doświadczenie zdobyte w solidnych klubach. Potrzebuje czasu, ale jeśli będzie w odpowiedniej formie fizycznej, to okaże się wzmocnieniem – stwierdził trener GieKSy.