El. Ligi Europy: Legia Warszawa zremisowała z Sheriffem Tyraspol po słabym meczu

Legia Warszawa zremisowała z Sheriffem Tyraspol 1:1 w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Gola dla gospodarzy zdobył Kasper Hamalainen. Wyrównał Cyrille Bayala.

Przed meczem właściciel i prezes mistrzów Polski Dariusz Mioduski poinformował za pośrednictwem Twittera, że UEFA ukarała stołeczny klub grzywną w wysokości 35 tys. euro za niedrożne przejścia na trybunach stołecznego stadionu podczas meczu z FK Astana w eliminacjach Ligi Mistrzów (2 sierpnia).

Na odpowiedź kibiców „Wojskowych” nie trzeba było długo czekać. Na początku czwartkowego meczu rozwinęli transparent, na którym UEFA porównano do świni i podpisano, że „do niej trafi 35 tys. euro kary” wskazując na worek, w którym lądują kolejne grzywny z Legii Warszawa. Wokół transparentu odpalono wiele rac świetlnych, za których używanie UEFA skrupulatnie nakłada kary. Można więc spodziewać się kolejnych sankcji.

Spotkanie pod względem sportowym stało na niskim poziomie. Mołdawski zespół grał chaotycznie i ostro. Mistrzowie Polski prezentowali nieco wyższą kulturę gry, ale nie byli w stanie zdominować rywala. Nie potrafili też wykorzystać nielicznych okazji bramkowych.

Najbardziej rozczarowywał sprowadzony latem Armando Sadiku. Napastnik reprezentacji Albanii już w piątej minucie znalazł się w doskonałej sytuacji, ale jego strzał został zablokowany. Potem albo tracił piłkę, albo nie dochodził do niej. 11 minut po przerwie zmienił go Kasper Hamalainen. Wcześniej groźnie strzelał jeszcze Krzysztof Mączyński, ale Zvonimir Mikulic skutecznie piąstkował.

Na początku spotkania piłkarze mołdawskiego zespołu mieli spore problemy z Guilherme, ale ten zszedł w 24. minucie z powodu kontuzji. Zastąpił go Michał Kucharczyk, który nie był tak groźny jak Portugalczyk.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Jacka Magiery grali jednostajnie i bez żadnego pomysłu na defensywę rywali, która nie była już tak szczelna jak w pierwszej połowie.

Legioniści objęli prowadzenie dopiero w 76. minucie. Adam Hlousek płasko dośrodkował w pole karne z lewej strony, a Hamalainen lekkim, precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki.

Kiedy wydawało się, że mistrzowie Polski pójdą za ciosem i strzelą kolejne bramki, goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. W 87. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cyrille Bayala pokonał Arkadiusza Malarza strzałem głową.

Po końcowym gwizdku piłkarzy Legii żegnały gwizdy i okrzyki dezaprobaty. Spotkanie z trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Legia Warszawa - Sheriff Tyraspol 1:1 (0:0)

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Sebastian Szymański, Krzysztof Mączyński, Thibault Moulin, Guilherme (24. Michał Kucharczyk), Dominik Nagy (71. Hildeberto Pereira) - Armando Sadiku (56. Kasper Hamalainen).

Sheriff Tyraspol: Zvonimir Mikulic - Mateo Susic, Veaceslav Posmac, Ante Kulusic, Cristiano da Silva - Cyrille Bayala, Jeremy de Nooijer (87. Benjamin Balima), Gheorghe Anton, Josip Brezovec (84. Vitalie Damascan), Zlatko Tripic (64. Jairo da Silva) - Ziguy Badibanga.

Bramki: 1:0 Kasper Hamalainen (76), 1:1 Cyrille Bayala (87-głową).

Żółte kartki: Legia – Michał Pazdan, Adam Hlousek; Sheriff - Josip Brezovec, Cristiano da Silva.

Sędzia: Aleksandar Stavrev (Macedonia). Widzów: 17 732.

KB, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Koniec meczu! 1:1!

90' Gramy o cztery minuty dłużej.

88' Rzut rożny i gol! 1:1 Bayala z głowy!

86' Przyspieszają goście. Rzut rożny dla Sheriffa.

84' Wchodzi Damascan za Josipa. Gościom zaczyna się spieszyć.

80' Moulin próbował z dystans, ale obok bramki. Dobry fragment Legii.

77' Gol dla Legii! Hamalainen! Asysta Hlouska, ale akcję zapoczątkował Berto.

76' Strzał z głowy Badibangi, ale wysoko nad bramką. Dobra akcja gości.

73' Rzut rożny dla Legii.

71' Zmiana w Legii. Wchodzi debiutujący Berto, za Dominika Nagy.

68' Sheriff zwalnia grę, przedłuża każde wznowienie akcji. Im starczy 0:0 - takie można odnieść wrażenie.

65' Rzut rożny dla Sheriff.

63' Legia dalej bez dobrej okazji do zdobycia gola. Zmiana u gości. Schodzi Zlatko, w jego miejsce Jairo.

60' Faulowany Nagy tuż przed polem karnym. Rzut wolny z 20 metrów dla Legii.

58' Znakomita akcja Szymańskiego i piękne podanie pomiędzy trzech obrońców. Niestety, nikt nie doszedł do tej piłki.

56' Schodzi Sadiku, wchodzi Hamalainen. Słaby mecz albańskiego napastnika.

54' Dobrą sytuację miał Szymański, ale nie trafił w piłkę w dogodnej sytuacji. Chwilę później kontra Mołdawian, ale skutecznie futbolówkę wybija Pazdan.

52' Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Legii, ale radzą sobie obrońcy mistrzów Polski.

50' Próbował z dalszej odległości zaskoczyć bramkarza Kucharczyk, ale obok słupka. Słaby strzał Michała.

48' Nowa połowa, ale gra identyczna jak w pierwszych trzech kwadransach. Spokojnie, powoli, przy piłce Legia, Sheriff cofnięty pod własną bramkę.

46' Zaczynamy drugą połowę! Oby lepszą!

Przerwa! Wracamy za 15 minut!

45' Znakomity strzał z dystansu Mączyńskiego, ale broni Mikulic. Rzut rożny dla "Wojskowych"

44' Nieporozumienie w akcji ofensywnej Sheriffa, ale ostatnie minuty to dominacja gości, choć bez żadnej okazji do zdobycia gola.

42' Rzut rożny dla gości...

40' Tym razem do Mołdawianie przy piłce, ale tempo gry takie samo - wolne, mozolne, spokojne. Pojawiają się gwizdy, kibice tracą cierpliwość...

38' Bardzo wolny mecz się zrobił w Warszawie, a jak to powiedział komentujący to spotkanie Marcin Żewłakow: Mało piłkarskiego mięsa widzimy na boisku.

35' Sheriff próbuje grać długimi podaniami, ale nic z tego nie wychodzi. Legia radzi sobie z tym bez problemu.

32' Dobra wrzutka w pole karne Hlouska i po rykoszecie bramkarz gości mógł popełnić błąd. Zachował się jednak tak jak powinien i pewnie złapał piłkę w polu bramkowym.

30' Coraz odważniejsza drużyna gości, a coraz bardziej asekuracyjnie Legia, która pod niebecność Guilherme gorzej sobie radzi na boisku.

28' Michał Pazdan przerwał groźną kontrę gości wślizgiem, za co otrzymał żółtą kartkę. Było groźnie, reprezentant Polski musiał zachować się w ten sposób.

25' Groźny strzał gości z dystansu, ale nad bramką Malarza. Zbyt dużo miejsca zostawili teraz obrońcy Legii tuż przed polem karnym.

23' Michał Kucharczyk już czeka przy linii. To on zmieni Guilherme.

20' Na boisku leży Guilherme, to chyba coś poważniejszego. Brazylijczyk nie może podnieść się z murawy i trzyma się za kolano. Będzie potrzebna zmiana.

17' Cały czas piłka na połowie gości, ale ostatnie minuty to zdecydowanie spokojniejsza gra. Rzut z autu, rozgrywanie piłki przez stoperów Legii, rzut z autu i tak cały czas.

15' W polu karnym pada Mączyński, ale gwizdek arbitra milczy. Powtórki rozwiały wątpliwości - nic nie było, gramy dalej.

12' Dużo walki w środku pola, mało konkretów pod obiema bramkami. Aktywniejsza Legia, ale strzał zza pola karnego Jędrzejczyka nad bramką gości.

9' Aktywny jest od pierwszego gwizdka Guilherme. Widać, że Brazylijczyk pokazuje się do grania, chce wziąć ciężar na swoje barki.

7' Strzał z dystansu Guilherme, piękna indywidualna akcja Brazylijczyka. Uderzenie jednak wprost z bramkarza.

5' Piłkę w polu karnym przyjął Sadiku, ale napastnik Legii nie potrafił oddać strzału w światło bramki. Dobra okazja dla Legii, ale zabrakło wyrachowania w najważniejszym momencie.

3' Groźnie goście wrzucają piłkę w pole karne po rzucie wolnym. Czujnie jednak defensorzy Legii.

1' Zaczynamy!

10 minut do pierwszego gwizdka. Czekamy!

Dobry wieczór! Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Legia Warszawa - Sheriff Tyraspol. Będziemy relacjonować dla państwa to spotkanie.