Bundesliga: Kontuzja Błaszczykowskiego. BVB pokonała Wolfsburg

Piłkarz VfL Wolfsburg Jakub Błaszczykowski nie będzie miło wspominał mecz z Borussią Dortmund. Nie dość, że jego drużyna przegrała 0:3, to jeszcze nabawił się kontuzji.

Błaszczykowski rozpoczął mecz w podstawowym składzie. Niestety, nie dotrwał do przerwy. W 43. minucie musiał zejść z boiska, w jego miejsce pojawił się Nany Dimata. Jak poinformował "Bild", Polak nabawił się kontuzji kolana. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz.

Kiedy Błaszczykowski opuścił plac gry, jego VfL Wolfsbueg przegrywał już 0:2 po golach Christiana Pulisicia i Marca Bartry. Już w drugiej połowie kropkę nad i postawił niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang.

Cały mecz w barwach Borussii Dortmund rozegrał przyjaciel Błaszczykowskiego, czyli Łukasz Piszczek. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to 90 minut rozegrał Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) - był to jego debiut w Bundeslidze, natomiast Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) pojawił się na boisku w 74. minucie.

Na trzech niemieckich boiskach - w Sinsheim, gdzie swoje mecze rozgrywa Hoffenheim, Hamburgu i Berlinie - pojawiły się problemy z systemem umożliwiającym sędziom wgląd do powtórek. Jak poinformowano w oświadczeniu, technologia nie była dostępna z przyczyn technicznych. Bundesliga jest pierwszą ligą w Europie, w której VAR ma być dostępny w każdym spotkaniu.