Gol Teodorczyka na otarcie łez. Niespodziewana porażka mistrza Belgii

Łukasz Teodorczyk długo kazał czekać na swojego pierwszego gola w tym sezonie. Swój bramkowy dorobek otworzył dopiero w meczu z St. Truiden w czwartej kolejce ligi belgijskiej. Na niewiele się to zdało, ponieważ jego Anderlecht Bruksela niespodziewanie przegrał 2:3.

Teodorczyk nie może zaliczyć początku tego sezonu do udanych. Ostatnio stracił miejsce w podstawowym składzie "Fiołków", dlatego mecz z St. Truiden rozpoczął na ławce rezerwowych. Trener wprowadził go na boisko za Isaaca Thelina w 62. minucie. Był wówczas remis 1:1.

Reprezentant Polski nie odmienił losów tego spotkania. W 87. minucie co prawda wpisał się na listę strzelców, wykorzystując zamieszanie podbramkowe, jednak jak się okazało zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby w 30. minucie Sofiane Hanni wykorzystał rzut karny dla gospodarzy...

Mistrzowie Belgii zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli, mając w dorobku cztery punkty.

Anderlecht Bruksela - St. Truiden 2:3 (1:1)

Bramki: Massimo Bruno 18, Łukasz Teodorczyk 87 - Yohan Boli 21, Jonathan Legear 53, Jordan Botaka 66