Neymar czarował w Paryżu! PSG rozbiło rywali

Piłkarze Paris Saint-Germain zademonstrowali pokaz ofensywnej gry w trzeciej kolejce Ligue 1. Przed własną publicznością rozbili Toulouse 6:2.

Naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain podejmowało w trzeciej kolejce Ligue 1 Toulouse. Mimo tego, że faworyt był oczywisty, warto przypomnieć, iż w poprzednim sezonie niedzielni rywale potrafili bezbramkowo zremisować w stolicy Francji. Między innymi ta strata punktów spowodowała, że podopieczni Unaia Emery'ego nie sięgnęli po mistrzostwo kraju. Nie trzeba było więc motywować ich przed tym spotkaniem.

Od początku goście bronili się ósemką lub nawet dziewiątką graczy, co wychodziło im całkiem dobrze. Aktywny był Neymar, ale w kluczowych momentach brakowało mu precyzji. Nie zabrakło jej za to Maxowi Gradelowi, który w osiemnastej minucie uciszył Parc des Princes, kiedy wykorzystał błąd obrony paryżan i kapitalnie wykończył dośrodkowanie Kelvina Amiana Adou.

Odpowiedź PSG nadeszła jeszcze przed przerwą. Najpierw pierwszego gola przed nową publicznością strzelił Neymar, a chwilę później świetnie z dystansu przymierzył Adrien Rabiot. Wydawało się, że w drugiej połowie nie wydarzy się nic wielkiego, aż nagle w 70 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Marco Verratti. To tylko zdenerwowało paryżan, którzy szybko chcieli podwyższyć wynik. Najpierw bramkarz gości odbił uderzenie Edinsona Cavaniego, ale chwilę później nie dał rady, kiedy Urugwajczyk świetnie wykonał rzut karny.

Trzy minuty później Christopher Jullien dał jeszcze nadzieję swojej drużynie, zdobywając bramkę kontaktową, ale PSG jeszcze szybciej odpowiedziało. Trudno też zdecydować kto strzelił ładniejszego gola - czy Javier Pastore, który kapitalnie przymierzył z dystansu, czy może Layvin Kurzawa, który uderzył "nożycami" po przytomnej centrze Neymara, czy może właśnie Neymar, który wręcz zabawił się z pięcioma rywalami w polu karnym zanim umieścił piłkę w siatce.

PSG po trzech kolejkach otwiera tabelę Ligue 1.

PSG - Toulouse 6:2 (2:1)

Bramki: Neymar 31, 90+2, Rabiot 35, Cavani 74 (rz.k.), Pastore 82, Kurzawa 84 - Gradel 18, Jullien 78.

PSG: Areola - Alves, Kimpembe, Silva, Kurzawa - Verratti, Motta (69 Pastore), Rabiot - Di Maria (86 Draxler), Cavani (85 Lo Celso), Neymar.

Toulouse: Lafont - Amian Adou, Diop, Jullien, Moubandje - Somalia, Blin - Gradel (62 Michelin), Toivonen (58 Machach), Durmaz (46 Jean) - Delort.

Żółte kartki: Verratti - Diop, Blin, Michelin, Jean.

Czerwona kartka: Verratti.