El. MŚ 2018: Grali kadrowicze Nawałki

Napastnicy reprezentacji Polski Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Łukasz Teodorczyk powołani na mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Danią (1.09 w Kopenhadze) i Kazachstanem (4.09 w Warszawie) strzelili po golu w swoich klubach.

Lewandowski udanie zainaugurował sezon Bundesligi, bo przyczynił się do zwycięstwa Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen 3:1. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny w 53. minucie, kiedy jego zespół prowadził 2:0.

W ten weekend rozpoczął się również sezon Serie A. Piotr Zieliński i Milik zagrali w podstawowym składzie Napoli, a ten drugi trafił do bramki Hellas Verona w 39. minucie. W 61. minucie Milik zszedł z boiska, a jego zespół wygrał na wyjeździe 3:1.

Mieszane uczucia mógł mieć po meczu Anderlechtu Teodorczyk, który strzelił gola w 87. minucie, ale jego zespół przegrał na własnym boisku z Sint-Truidense VV 2:3.

Nazwiska zawodników z ligi polskiej selekcjoner ogłosi w piątek 25 sierpnia.

Biało-czerwoni zdecydowanie prowadzą w grupie E. Mają 16 punktów i o sześć wyprzedzają wicelidera Czarnogórę oraz trzecią w tabeli Danię. Jeśli wyniki najbliższych spotkań ułożą się korzystnie, podopieczni Adama Nawałki będą pewni awansu już po spotkaniu z Kazachstanem.

Ligowe występy piłkarzy powołanych do kadry z klubów zagranicznych na mecze eliminacji MŚ 2018 z Danią i Kazachstanem:

bramkarze:
Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz z Manchesterem United (0:4)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - rezerwowy w meczu z Cagliari (3:0)
Łukasz Skorupski (Roma) - na ławce rezerwowych w meczu z Atalantą Bergamo (1:0)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - rezerwowy w meczu z Realem Madryt (0:3)

obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton) - rezerwowy w meczu z West Ham United (3:2)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - rezerwowy w meczu z Benevento (2:1)
Thiago Cionek (US Palermo) - rozgrywki Serie B jeszcze się nie rozpoczęły
Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz z FC Metz (1:0)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) - cały mecz z Herthą Berlin (0:2)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - cały mecz ze Stalą Kamieńskie (4:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz z VfL Wolfsburg (3:0)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - do 43. minuty z Borussią Dortmund (0:3)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - cały mecz z Dunaw Ruse (5:0)
Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz z Queens Park Rangers (1:2)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - od 68. minuty w meczu z Benevento (2:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - do 46. minuty w meczu ze Spartakiem Moskwa (4:3)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - od 63. minuty z Hull City (2:1)
Piotr Zieliński (Napoli) - cały mecz z Hellas Verona (3:1)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol w meczu z Bayerem Leverkusen (3:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - do 61. minuty i gol w meczu z Hellas Werona (3:1)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) - od 62. minuty i gol w meczu Sint-Truidense VV
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) -  rezerwowy w meczu z AGF Aarhus (0:2)